Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Kempování v Botswaně s českým průvodcem


banner

Kempování v Botswaně s českým průvodcem


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1978600


Země Botswana, Jihoafrická republika
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu expedice, dobrodružný, safari
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo Praha
Začátek zájezdu 18.10.2018
Konec zájezdu 06.11.2018
Počet nocí 17
Průvodce Česky hovořící
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava Dle programu
Ubytování Terénní expediční vozidlo, Greenfire Lodge Johannesburg 
  Tisk stránky Tisknout
Letenky Praha - Johannesburg - Praha v ekonomické třídě na pravidelné lince
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Johannesburgu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování ve stanech (11x) a v lodži (6x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:
* Kalahari – procházka v doprovodu křováků
* Delta Okavango
* plavba na domorodých lodích mokoro
* kempování v divočině
* pěší safari
* rezervace Moremi
* rezervace Savuti
* solné pláně Magkadikgadi
* plavba lodí po řece Chobe
* NP Viktoriiny vodopády
Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku


Vízum do Zimbabwe (dá se zakoupit na hranicích, cena cca 35 - 50 USD)
Turistický poplatek v Botswaně 30 USD (platí se na hranicích od 1.6.2017)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)


Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další…
Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.

18.10. - 6.11. 2018 GARANCE REALIZACE
Botswana
Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.
V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.
Pocestujete opravdovým přírodním rájem pro každého cestovatele i fotografa. V expedičním náklaďáku máte jedinečnou šanci dostat se na odlehlá místa a kempovat v divočině společně s podobně laděnými spolucestujícími.
Důležitá informace
Jedná se o kempovací safari v expedičním voze v divoké přírodě. Je tedy nezbytné, aby byli účastníci vybaveni flexibilním a otevřeným myšlením. V některých termínech je možné, že se pojede itinerář v opačném směru. Stanete se součástí malé mezinárodní skupinky podobně naladěných jedinců (velikost skupiny od 4 do 17 osob) a společně zažijete tu pravou africkou divočinu.

Cena za osobu 92 990,- Kč Připojištění 1 990,- Kč

18.10. - 06.11.2018 20 dní od 92 990,- Kč 02.05. - 21.05.2019 20 dní od 92 990,- Kč

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
 
Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzavíratelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


 
  Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href= Botswana <i>Všechna používaná <a href=
Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). 
  <i>Průvodce, který vás bude po <i>Průvodce, který vás bude po <i>Průvodce, který vás bude po <i>Průvodce, který vás bude po <i>Průvodce, který vás bude po
1. den Odlet z Prahy
Odlet z Prahy (případně Vídně - dle preference) pravidelnou linkou do Johannesburgu. 
2. den Přílet do Johannesburgu
Greenfire Lodge Johannesburg
Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodge a ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu). 
  Jihoafrická republika Po přistání v Johannesburgu bu Jihoafrická republika Po přistání v Johannesburgu bu Jihoafrická republika Po přistání v Johannesburgu bu Jihoafrická republika Po přistání v Johannesburgu bu
3. den Johannesburg - Kalahari
Terénní expediční vozidlo
Časně ráno se nasnídáme v lodži a vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na západ. Budeme projíždět malebnou krajinou po úpatí pohoří Magaliesberg a u Lobatse překročíme hranici s Botswanou. Jihoafrické kopečky se pomalu začnou vytrácet a dostaneme se na nekonečné pláně Kalahari. V pozdním odpoledni dorazíme do kempu poblíž města Kang. Postavíme si stany a čeká na nás příjemný bar s restaurací, kde si dáme večeři.

Tento den je oběd a večeře na vlastní náklady. 
  Jihoafrická republika Časně ráno se nasnídáme v lodž Jihoafrická republika Časně ráno se nasnídáme v lodž
4. den Kalahari - po stopách křováků
Budeme vstávat časně ráno a odměnou za to nám bude snídaně s pohledem na nádherný východ slunce v Kalahari. Po snídani se vydáme do Ghanzi, které je domovem posledních tradičních příslušníku kmene křováků. Do našeho dalšího kempu dorazíme po poledni. Oběd bude připraven v naší polní kuchyni v náklaďáku a po obědě nás čeká siesta. Odpoledne nás přijdou vyzvednout křováci a pod jejich vedením se vydáme na pěší procházku do buše. Ukážou nám, jak přežívají v těchto nehostinných podmínkách, které byliny a keře se používají jako léky a které se zase dají konzumovat.
Po procházce se vrátíme do kempu, kde nás čeká večeře, posezení kolem ohně a další noc pod nekonečným africkým nebem plným hvězd.

snídaně - oběd - večeře 
  Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od Botswana Budeme vstávat časně ráno a od
5. - 7. den Delta Okavango
Dnes se náš poznávací zájezd do Botswany přesune do delty řeky Okavango. Kalahari opustíme časně ráno a budeme pokračovat Botswanou na sever. Kolem poledne dorazíme k řece Okavango. Tady nás čeká oběd z naší polní kuchyně v náklaďáku, po něm naložíme na člun zásoby a věci na tři noci a vyrazíme do nitra delty. Náklaďák zůstane zaparkovaný na pevnině a nás čeká přibližně tříhodinová cesta rychlým člunem do nitra vodního království. Řeka se klikatí a větví, budou nás obklopovat lesy papyrusů a rákosu, sem tam přerušené ostrůvky palem. Jak budeme pronikat hlouběji do nitra delty, kanálů bude přibývat a řeka se bude zužovat. Cestu nám zpestří pozorování neuvěřitelného množství vodního ptactva a také stálých obyvatel místního toku - krokodýlů nilských.
Na ostrově nás čeká pohodlné ubytování v jednoduchých chatkách, kde strávíme následující tři noci. Během těchto dní budeme poznávat krásy panenské africké přírody jak při pěších vycházkách, tak i tradičním způsobem na kánoích mokoro.
Se skleničkou v ruce si vychutnáme jedinečné západy slunce nad lagunou a budeme usínat příjemně unavení za zpěvu žab.

snídaně – oběd – večeře 
  Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d Botswana Dnes se náš poznávací zájezd d
Delta Okavango
Okavango, masivní řeka, která ústí vnitrozemskou deltou do pouště Kalahari, vytváří unikátní ekosystém s neuvěřitelným množstvím rostlin i zvěře. Milovníci ptactva by těžko hledali vhodnější místo na pozorování a fotografování opeřenců. 
  Botswana <i>Okavango, masivní řeka, kte Botswana <i>Okavango, masivní řeka, kte Botswana <i>Okavango, masivní řeka, kte Botswana <i>Okavango, masivní řeka, kte
8. den Okavango - Maun
Časně ráno začneme svojí cestu zpět do "civilizace". Ostrov opustíme opět na rychlém motorovém člunu, který nás doveze zpět k našemu expedičnímu náklaďáku. Autem se vydáme do Maunu, "hlavního města" delty Okavango.
Odpoledne se ubytujeme v pohodlí kempu na břehu řeky Boteti. Čeká nás noc v prostorných pevných stanech a k dispozici budeme mít také bazén, dobře zásobený bar a restauraci.

snídaně – oběd – večeře 
  Botswana Časně ráno začneme svojí cestu Botswana Časně ráno začneme svojí cestu Botswana Časně ráno začneme svojí cestu Botswana Časně ráno začneme svojí cestu
9. - 12. den Safari - rezervace Moremi / Savuti / Chobe
Ráno zanecháme svůj expediční náklaďák v bezpečí kempu v Maunu a přesedneme do otevřeného terénního vozidla. Naše první zastávka bude v Maunu, kde doplníme zásoby jídla a pití na následujících pět dní a odsud budeme pokračovat na sever do národních parků.
Před sebou máme pět dní klasického safari. Budeme cestovat expedičním terénním vozidlem, ze kterého budeme mít díky jeho výšce při safari jedinečný výhled.
Během těchto dní projedeme rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budeme nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sedneme se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše probereme zážitky z celého dne.
Jak budeme projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budeme kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po nás zbudou jen naše stopy.

snídaně – oběd – večeře 
  Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční Botswana Ráno zanecháme svůj expediční
13. den Maun
Dnes nás čeká poslední ranní safari a pomalu se vydáme zpět do Maunu, kde se zastavíme na oběd (na vlastní náklady). Po obědě budeme mít jedinečnou příležitost dopřát si vyhlídkový let malým letadlem nad deltou Okavango. (není v ceně zájezdu).
V pozdním odpoledni dorazíme do kempu, kde nás opět čeká pohodlí pevných stanů, večeře a zázemí kempu.

snídaně - večeře 
  Botswana Dnes nás čeká poslední ranní s Botswana Dnes nás čeká poslední ranní s Botswana Dnes nás čeká poslední ranní s Botswana Dnes nás čeká poslední ranní s
14. den Makgadikgadi
Dopoledne budeme mít volné, po dosavadním náročném programu každý přivítá půl den relaxace v zahradě u bazénu s výhledem na řeku Boteti. Po obědě v kempu vyrazíme na východ na území solných plání Makgadikgadi. Kromě nekonečného prostoru budete překvapeni tím, kolik ptactva a další zvěře adaptované na život v těchto nehostinných pouštních podmínkách zde můžete spatřit. Pojedeme na odlehlé místo na kraji solné pánve, kde se utáboříme a budeme si užívat klid a nekonečné obzory kolem nás.
Přestože si můžete postavit stan, rozhodně doporučujeme vyzkoušet noc přímo pod nekonečným africkým nebem! Budete obklopeni milióny hvězd a naprostým tichem...

snídaně - oběd – večeře 
  Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po Botswana Dopoledne budeme mít volné, po
15. den Řeka Chobe - Victoria Falls
Ráno si vychutnáme jedinečný východ slunce nad solnou pánví, sbalíme kemp a vydáme se na sever do Kasane. Opustíme pláně, čeká nás majestátní řeka Chobe. Tato oblast je známá obrovskými stády slonů a další zvěře, která chodí pít do řeky. Odpoledne nás čeká vyjížďka lodí po řece v národním parku Chobe, kdy se budeme snažit dostat do blízkosti zvěře na březích řeky i ostrovech.
Odpoledne překročíme hranici do Zimbabwe, přejedeme do Victoria Falls, kde se ubytujeme na další dvě noci v pohodlné lodgi.

snídaně - oběd - večeře 
  Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v Botswana Ráno si vychutnáme jedinečný v
16. den Viktoriiny vodopády
Dnes se podíváme na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdeme společně do restaurace (na vlastní náklady).

snídaně 
  Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př Zimbabwe Dnes se podíváme na jeden z př
17. den Victoria Falls - Francistown
Vydáme se zpět do Botswany a budeme pokračovat na jih k městu Francistown. Čeká nás poslední noc v kempování v Botswaně.

snídaně – oběd - večeře  
18. den Francistown - Johannesburg
Greenfire Lodge Johannesburg
Naše africké dobrodružství je u konce, přejedeme řeku Limpopo a vrátíme se zpět do Jihoafrické republiky. V podvečer dorazíme zpět do Johannesburgu. Zde přespíme v nám už známé lodgi.

snídaně 
19. den Odlet z Johannesburgu
Dopoledne volno, odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

snídaně 
20. den Přílet do Prahy
 

Název hotelu: Terénní expediční vozidlo
Země Jihoafrická republika
Popis Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Typ ubytování camping
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Terénní expediční vozidlo 1 Terénní expediční vozidlo 2 Terénní expediční vozidlo 3 Terénní expediční vozidlo 4 Terénní expediční vozidlo 5 Terénní expediční vozidlo 6 Terénní expediční vozidlo 7 Terénní expediční vozidlo 8 Terénní expediční vozidlo 9 Terénní expediční vozidlo 10
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Greenfire Lodge Johannesburg
Země Jihoafrická republika
Lokalita Johannesburg
Popis Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.
Poloha Okraj města
Úroveň 3*
Vybavení zahrada, venkovní posezení, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, parkování, letní terasa, jídelna, bazén, bar
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Greenfire Lodge Johannesburg 1 Greenfire Lodge Johannesburg 2 Greenfire Lodge Johannesburg 3 Greenfire Lodge Johannesburg 4 Greenfire Lodge Johannesburg 5 Greenfire Lodge Johannesburg 6 Greenfire Lodge Johannesburg 7 Greenfire Lodge Johannesburg 8 Greenfire Lodge Johannesburg 9 Greenfire Lodge Johannesburg 10
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz


Objednáváte termín: 18.10.2018-06.11.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Cena za osobu (92 990,- Kč)   
Připojištění (1 990,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz