Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Srílanská esence


banner

Srílanská esence


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1978242


Země Srí Lanka
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo
Začátek zájezdu 18.11.2018
Konec zájezdu 26.11.2018
Počet nocí 6
Průvodce Česky hovořící
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava Dle programu
  Tisk stránky Tisknout
Letenku Praha - Dubai/Doha - Colombo a zpět se společností EMIRATES nebo QATAR AIRWAYS v economy class (dopravce bude upřesněn před závaznou rezervací)
Veškeré letištní a palivové taxy známé ke dni publikování zájezdu
Ubytování 6 nocí v uvedených nebo srovnatelných hotelích, 6x snídani, 6x večeři
Poslední den pobytu u moře pokoj k dispozici až do večerního transferu na letiště
Den 02-07 dopravu klimatizovaným minivanem či busem, doprovod anglicky hovořícího řidiče/průvodce, vstupy dle programu
Při splnění minimální účasti (6 osob) doprovod kvalifikovaného pracovníka CK Marco Polo během celého zájezdu (netýká se případného prodloužení pobytu u moře)
Závěrečný transfer na letiště
Asistenci místní partnerské agentury, základní pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK


Poplatek za povinné elektronické vízum ETA
Neuvedené stravovací služby, nápoje
Programy uvedené jako fakultativní
Případné spropitné a další nespecifikované náklady osobního charakteru
PRODLOUŽENÍ O DALŠÍ POBYT U MOŘE


Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí:
Příjemný poznávací okruh, který Vás - v přiměřeném tempu a komfortu - zavede do těch nejzásadnějších kulturních a přírodních lokalit. A pak krátký relax u Indického oceánu s možností PRODLOUŽENÍ pobytu. Ubytování během poznávací části zajištěno v kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, v malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval. Pro následný pobyt u moře jsme se tuto sezónu zaměřili na samotný jih ostrova, který si stále ještě zachovává autentickou atmosféru Srí Lanky a kde jsou nejhezčí pláže jihozápadního pobřeží.
V případě zájmu si vyžádejte cenu pro delší prodloužení pobytu u moře, případně s jiným hotelem/pobytovým místem. Můžeme též nabídnout přesun na nedaleké Maledivy či v případě cesty s Emirates též zastávku v Dubaji.
OSLOVTE SVÉ PŘÁTELE A ZÍSKEJTE SLEVU: Přihlásí-li se současně min. 4 účastníci, bude poskytnuta jednorázová sleva Kč 3990,- pro každého. Platí výhradně pro odlety 18.11.18. a 02.12.18.

SLEVA Kč 3990,- / osoba, pokud se přihlásí min. 4 účastníci zároveň.

Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana 58 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí 4 000,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze) 61 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze) 8 000,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive) 62 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive) 10 000,- Kč
Poplatek za povinné el. vízum ETA 1 200,- Kč Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) 1 990,- Kč

18.11. - 26.11.2018 9 dní od 58 990,- Kč 02.12. - 10.12.2018 9 dní od 58 990,- Kč
24.02. - 04.03.2019 9 dní od 58 990,- Kč 24.03. - 01.04.2019 9 dní od 58 990,- Kč

08: TANGALLE nebo DICKWELLA ... Volno, relax
tento téměř celý den bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu.
KDY SI VYBRAT PALM PARADISE CABANAS:
Není snad na Srí Lance ubytovací zařízení u pláže, které by bylo v lepší harmonii s místní přírodou, což je především zásluha německých majitelů provozujících PPC téměř čtyři desítky let. Komu by ubytování ve standardních Cabanas přece jen připadalo příliš jednoduché, může zvolit klimatizovanou Villu (úroveň srovnatelná s 4*).
KDY SI VYBRAT DICKWELLU:
Když chci klasický středně velký hotel na hezkém místě. Jedno z mála míst na Srí Lance, kde je v moři i sem tam něco k vidění, takže se tu dá šnorchlovat či potápět. V okolí najdete zajímavý chrám s obřím Buddhou, nedaleko je také Blow hole, kde dorážející příboj mezi skalisky vytváří vysoké gejzíry. Nějaká ta jednodušší restaurace či krámek se tu najdou. A pak je tu ovšem možnost připlatit si all inclusive...
Po večeři nás čeká finální transfer na letiště, kde bychom měli být cca 3 hodiny před odletem.
PRODLOUŽENÍ POBYTU: Kdo zatouží po více relaxu, je možné si připlatit další 4 noci v obou uvedených hotelích. V ceně je polopenze (u Dickwelly též možnost all incl.) a finální transfer na letiště. 
Den 01: Odlet z Prahy
Odpoledne se sejdeme na pražském Letišti Václava Havla a následně odletíme směr Dubai či Doha (dle upřesnění dopravce: Emirates nebo Qatar Airways), kde přistaneme po necelých 6 hodinách letu. 
Den 02: PŘÍRODA (Sloní sirotčinec)
Z Dubaje či Doha letí náš další spoj do Colomba cca čtyři hodiny, takže na místě bychom měli být v pozdním ránu místního času. Projdeme imigračním (pasovým) odbavením, vyzvedneme si naše zavazadla a pak už nás bude očekávat náš řidič, který s námi zamíří do centrální části zvané Kulturní trojúhelník: je v něm totiž převážná většina zásadních památkových lokalit ostrova.
A aby cesta nebyla dlouhá (celkem cca 4-5 hod.), pěkně si ji rozdělíme zastávkou v místě zvaném Pinnawala. Zdejší sloní sirotčinec byl před několika desetiletími založen s bohulibým úmyslem: je to vyhledávané a vděčné zařízení, zachraňující opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k jeho chodu. Apropos - víte, že právě odtud před časem přicestovaly dvě sloní slečny - nyní již úspěšné matky - do pražské ZOO?
V restauraci s terasou nad řekou, kde se stádo koupe, bude příležitost občerstvit se obědem (ve vl. režii).
Do prvního pobytového místa nedaleko slavné skály Sigiriya dorazíme v pozdním odpoledni. Ubytujeme se a dopřejeme si trochu relaxu po dlouhé cestě: bazén, bar, spa centrum či šlofík na pokoji - každý dle svého gusta. 
Den 03: DÁVNÁ HISTORIE (skála Sigiriya a královská
Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance, ten titulek prostě sedí, monumentální skála Sigiriya se svou unikátní historií hodnou hollywoodského thrilleru je místní Number One bez jakékoliv diskuze a nemůže chybět v programu žádného poznávacího zájezdu na Srí Lanku. Povíme si dávný příběh pojící se se vznikem Sigiriye i jen pár let staré nešťastné love story, která zde tragicky skončila. Čeká nás areál zahrad, famózní freskové vyobrazení nádherných dívek, zbytky lví brány a paláce na vrcholu... a to pěkně prosím z pátého století! Výstup na vrchol (je cca 200 metrů nad okolním terénem) není nijak extrémně fyzicky náročný a je možné - pokud někdo z nás usoudí, že to nedá - jej přerušit na místě, kde se dá počkat na ostatní, až budou sestupovat.
Odpoledne si prohlédneme historicky i chronologicky druhé nejvýznamější královské město Polonnaruwu. Kompaktní areál rozvalin nás vrátí zpět do 11. až 13. století. O významu Polonnaruwy dodnes svědčí zbytky královského paláce (měl prý 7. pater!), audienční síně, skupina svatyní, monumentální zvonovitá stúpa a opravdové finále představují velké sochy Buddhy vytesané ve skále v Gal Vihara.
U Polonnaruwy budeme mít možnost poobědvat nefalšované srílanské delikatesy ve velmi stylové domácí restauraci.
Dle zájmu účastníků lze na podvečer zařídit - coby fakultativní program - jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do nedalekého Národního parku Minneriya. 
Den 04: DÁVNÁ HISTORIE (jeskyně Dambulla, tamilský
Po snídani se s oblastí Sigiriya rozloučíme a přesuneme se cca o tři hodiny (čistého času jízdy) jižně, s první zastávkou po několika desítkách minut.
Historie se zde psala takříkajíc v dobách, kdy v našich končinách frustrovaní lišáci zoufale hledali někoho, komu by dali dobrou noc.
Ano, kořeny nádherného jeskynního chrámu v Dambulle zasahují již do prvního století před naším letopočtem. Navštívíme všech pět přístupných jeskyní s desítkami soch Buddhy, stropními malbami, malými dagobami atd.
Cca po další hodině jízdy je městečko Matale a v něm či blízkém okolí další zajímavé zastávky: Přímo ve městě najdeme zřejmě nejúžasnější tamilský chrám mimo sever ostrova - Muthumariamman Kovil. Jeho interiér běžně přístupný nebývá, ale pohled na monumentální gópuram - cca pětatřicetimetrovou věž zdobenou více než tisícovkou soch a sošek všech hinduistických božstev za krátkou zastávku stojí.
Nejdelší zastávkou bude exkurze do zahrady koření. Je jich zde celá řada a jedná se o jakési showroomy, kde uvidíme, jak roste vanilka, hřebíček, skořice, kakao a další koření, kvůli kterým se za dávných časů o Srí Lanku pobili Portugalci a Holanďané, aby vavřín vítězů nakonec připadl Britům. Až si celou zahradu projdeme, dostane se nám ukázky co se z čeho vyrábí a nač se používá v přírodní medicíně či kosmetice. V areálu zahrady opět bude možnost poobědvat.
V pozdním odpoledni se na další dvě noci ubytujeme ve druhém hotelu na naší trase. 
Den 05: HISTORIE I SOUČASNOST (město Kandy), PŘÍRO
Po snídani se z Peradenyie, kde se nachází náš hotel, přesuneme do samotného města Kandy; nejen geografického srdce ostrova. Navštívíme chrám Sri Dalada Maligawa zvaného Chrám Buddhova zubu na břehu kandyjského jezera. Je to nejposvátnější svatostánek všech buddhistů, a to zdaleka ne pouze srílanských. Dojem z naší návštěvy bude navíc umocněn ceremoniálem púdža: tento o půl desáté je stejný jako večerní, ale obvykle za méně davové účasti.
Srí Lanka je pověstná po staletí těžbou a zpracováním drahých kamenů. Proto nemůže chybět exkurze do jedné z renomovaných továrniček na jejich zpracování.
Kolem poledne se vrátíme na krátký relax (s možností oběda) do našeho hotelu, přičemž bude možné zaměnit předepsané oblečení pro chrám - dlouhé kalhoty atd. - za pohodlnější. Odpoledne bude totiž ve znamení přírody.
Srí Lanka či spíše Cejlon a čaj, to prostě patří k sobě. Nedaleko našeho hotelu funguje již od 19. století (včetně původního strojového vybavení) tradiční továrna na jeho zpracování. Exkurzi následuje malá ochutnávka, možnost nákupu a v případě zájmu i vlastní zkušenost, jak se čaj trhá.
Přímo v Peradenyi, kde je náš hotel, je zaslíbené místo všech milovníků tropické vegetace: Královská botanická zahrada. Nádherný parkový areál s pavilonem orchidejí, mohutnými stromy z celého světa, palmovými alejemi, pověstnými seychelskými kokosy, obřími bambusy... a také mnohatisícovými hejny kaloňů.
Na večeři se vrátíme zpět do našeho hotelu. 
Den 06: KOUZLO KOLONIÁLNÍ ÉRY (holandská pevnost v
Snídaně, po které následuje návrat k západnímu pobřeží. Southern Expressway nás po cca 5 hodinách jízdy dovede do města Galle, které samo o sobě není nijak výjimečné, má však klenot s naprosto unikátní atmosférou: starou holandskou pevnost na malém poloostrově uzavřeném mohutnými valy a bastiony. Ubytujeme se a budeme mít celé odpoledne a večer na bloumání pitoreskními uličkami plnými budov často pocházejících z holandské koloniální éry (zde 1640 - 1796). Malebné restaurace - často opravdu miniaturní, obchůdky, řada galerií, muzeí, kostely, mešity, buddhistické i hinduistické chrámy a řada dalších historických objektů a artefaktů, které jsou však živoucím městečkem a nikoliv pouhým skanzenem. Ještě před večeří, cca 18:00-18:30, bude nejlepší chvíle vypravit se na jihozápadní hradební valy, odkud budeme mít při troše štěstí nezapomenutelný výhled na západ slunce do Indického oceánu.
S ohledem na velkou nabídku stravovacích možností v tomto místě je večeře stejně jako oběd ve vlastní režii.
Ubytovací zařízení v areálu pevnosti mají jen malou kapacitu a proto nemůžeme v tomto jediném případě avizovat konkrétní ubytování předem. Mělo by se jednat o některý z následujících stylových objektů: Fort Bazaar, Fort Printers, Deco On 44. 
Den 07: PŘÍRODA (želvy), pláž
Snídaní se rozloučíme s Galle a po jižním pobřeží se vydáme dále na východ.
Po cestě je možné se zastavit v některé ze želvích farem (vstupné ve vl. režii), pohybujeme se totiž oblastí, kde mořské želvy často kladou svá vejce do písečných pláží. Aby životy budoucích želviček nebyly zmarněny ziskuchtivými prodejci vajec či místními predátory (zejména ptáci), zdejší ochránci je vybírají a nechávají líhnout pod dozorem. Stejně tak potom malé želvy vypouští do moře. Je zde také pečováno o želvy, které utrpěly nějaký úraz a jejich další život na otevřeném moři by byl ohrožen.
Okolo poledne přijedeme do vybraného hotelu u moře.
Na vybranou máme:
PALM PARADISE CABANAS + VILLAS ... kouzelné a velmi přírodní zařízení v zátoce Goyambokka u Tangalle, a to buď ve stylových chatkách (Cabanas), nebo poměrně luxusních klimatizovaných vilkách (nabídka na vyžádání - za příplatek).
DICKWELLA RESORT + SPA ... středně velký rodinný hotel v nedaleké Dickwelle, kde je možné si k ubytování v pokoji Standard a polopenzi připlatit all inclusive. 
Den 9: Návrat domů
Po půlnoci odlétáme zpět směr Dubai/Doha (dle upřesnění dopravce) a Praha, kam bychom měli dorazit krátce po poledni. 


Objednáváte termín: 18.11.2018-26.11.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana (58 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí (4 000,- Kč)   
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze) (61 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze) (8 000,- Kč)   
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive) (62 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive) (10 000,- Kč)   
Poplatek za povinné el. vízum ETA (1 200,- Kč)   
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) (1 990,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz