Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Srílanská esence


bannerSrílanská esence


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1978242


Země Srí Lanka
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo Praha
Začátek zájezdu 18.11.2018
Konec zájezdu 26.11.2018
Počet nocí 6
Průvodce Česky hovořící
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava Dle programu
Ubytování Amaya Hills, Aliya Resort + Spa Sigiriya, Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle, Dickwella Resort & Spa 
  Tisk stránky Tisknout
Letenku Praha - Dubai/Doha - Colombo a zpět se společností EMIRATES nebo QATAR AIRWAYS v economy class (dopravce bude upřesněn před závaznou rezervací)
Veškeré letištní a palivové taxy známé ke dni publikování zájezdu
Ubytování 6 nocí v uvedených nebo srovnatelných hotelích, 6x snídani, 6x večeři
Poslední den pobytu u moře pokoj k dispozici až do večerního transferu na letiště
Den 02-07 dopravu klimatizovaným minivanem či busem, doprovod anglicky hovořícího řidiče/průvodce, vstupy dle programu
Při splnění minimální účasti (6 osob) doprovod kvalifikovaného pracovníka CK Marco Polo během celého zájezdu (netýká se případného prodloužení pobytu u moře)
Závěrečný transfer na letiště
Asistenci místní partnerské agentury, základní pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK


Poplatek za povinné elektronické vízum ETA
Neuvedené stravovací služby, nápoje
Programy uvedené jako fakultativní
Případné spropitné a další nespecifikované náklady osobního charakteru
PRODLOUŽENÍ O DALŠÍ POBYT U MOŘE


Zájezd, který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí:
Příjemný poznávací okruh, který Vás - v přiměřeném tempu a komfortu - zavede do těch nejzásadnějších kulturních a přírodních lokalit. A pak krátký relax u Indického oceánu s možností PRODLOUŽENÍ pobytu. Ubytování během poznávací části zajištěno v kvalitních (min. 4*) a prověřených hotelích, v malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval. Pro následný pobyt u moře jsme se tuto sezónu zaměřili na samotný jih ostrova, který si stále ještě zachovává autentickou atmosféru Srí Lanky a kde jsou nejhezčí pláže jihozápadního pobřeží.
V případě zájmu si vyžádejte cenu pro delší prodloužení pobytu u moře, případně s jiným hotelem/pobytovým místem. Můžeme též nabídnout přesun na nedaleké Maledivy či v případě cesty s Emirates též zastávku v Dubaji.
OSLOVTE SVÉ PŘÁTELE A ZÍSKEJTE SLEVU: Přihlásí-li se současně min. 4 účastníci, bude poskytnuta jednorázová sleva Kč 3990,- pro každého. Platí výhradně pro odlety 18.11.18. a 02.12.18.

SLEVA Kč 3990,- / osoba, pokud se přihlásí min. 4 účastníci zároveň.

Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana 58 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí 4 000,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze) 61 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze) 8 000,- Kč
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive) 62 990,- Kč Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive) 10 000,- Kč
Poplatek za povinné el. vízum ETA 1 200,- Kč Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) 1 990,- Kč

18.11. - 26.11.2018 9 dní od 58 990,- Kč 02.12. - 10.12.2018 9 dní od 58 990,- Kč
24.02. - 04.03.2019 9 dní od 58 990,- Kč 24.03. - 01.04.2019 9 dní od 58 990,- Kč

Den 01: Odlet z Prahy
Odpoledne se sejdeme na pražském Letišti Václava Havla a následně odletíme směr Dubai či Doha (dle upřesnění dopravce: Emirates nebo Qatar Airways), kde přistaneme po necelých 6 hodinách letu. 
   Srí Lanka Odpoledne se sejdeme na pražsk
Den 02: PŘÍRODA (Sloní sirotčinec)
Aliya Resort + Spa Sigiriya
Z Dubaje či Doha letí náš další spoj do Colomba cca čtyři hodiny, takže na místě bychom měli být v pozdním ránu místního času. Projdeme imigračním (pasovým) odbavením, vyzvedneme si naše zavazadla a pak už nás bude očekávat náš řidič, který s námi zamíří do centrální části zvané Kulturní trojúhelník: je v něm totiž převážná většina zásadních památkových lokalit ostrova.
A aby cesta nebyla dlouhá (celkem cca 4-5 hod.), pěkně si ji rozdělíme zastávkou v místě zvaném Pinnawala. Zdejší sloní sirotčinec byl před několika desetiletími založen s bohulibým úmyslem: je to vyhledávané a vděčné zařízení, zachraňující opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k jeho chodu. Apropos - víte, že právě odtud před časem přicestovaly dvě sloní slečny - nyní již úspěšné matky - do pražské ZOO?
V restauraci s terasou nad řekou, kde se stádo koupe, bude příležitost občerstvit se obědem (ve vl. režii).
Do prvního pobytového místa nedaleko slavné skály Sigiriya dorazíme v pozdním odpoledni. Ubytujeme se a dopřejeme si trochu relaxu po dlouhé cestě: bazén, bar, spa centrum či šlofík na pokoji - každý dle svého gusta. 
  Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka Z Dubaje či Doha letí náš dalš Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka Z Dubaje či Doha letí náš dalš Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka Z Dubaje či Doha letí náš dalš Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka Z Dubaje či Doha letí náš dalš
Den 03: DÁVNÁ HISTORIE (skála Sigiriya a královská Polonnaruwa)
Aliya Resort + Spa Sigiriya
Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance, ten titulek prostě sedí, monumentální skála Sigiriya se svou unikátní historií hodnou hollywoodského thrilleru je místní "Number One" bez jakékoliv diskuze a nemůže chybět v programu žádného poznávacího zájezdu na Srí Lanku. Povíme si dávný příběh pojící se se vznikem Sigiriye i jen pár let staré nešťastné love story, která zde tragicky skončila. Čeká nás areál zahrad, famózní freskové vyobrazení nádherných dívek, zbytky lví brány a paláce na vrcholu... a to pěkně prosím z pátého století! Výstup na vrchol (je cca 200 metrů nad okolním terénem) není nijak extrémně fyzicky náročný a je možné - pokud někdo z nás usoudí, že "to nedá" - jej přerušit na místě, kde se dá počkat na ostatní, až budou sestupovat.
Odpoledne si prohlédneme historicky i chronologicky druhé nejvýznamější královské město Polonnaruwu. Kompaktní areál rozvalin nás vrátí zpět do 11. až 13. století. O významu Polonnaruwy dodnes svědčí zbytky královského paláce (měl prý 7. pater!), audienční síně, skupina svatyní, monumentální zvonovitá stúpa a opravdové finále představují velké sochy Buddhy vytesané ve skále v Gal Vihara.
U Polonnaruwy budeme mít možnost poobědvat nefalšované srílanské delikatesy ve velmi stylové "domácí" restauraci.
Dle zájmu účastníků lze na podvečer zařídit - coby fakultativní program - jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do nedalekého Národního parku Minneriya. 
  Jeep safari Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Polonnaruwa Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Polonnaruwa - Gal Vihara Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Polonnaruwa - Gal Vihara Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Jeep safari Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Polonnaruwa Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Sigiriya - na vrcholu Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Sigiriya - Lví Brána Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Sigiriya Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n Sigiriya - fresky Srí Lanka Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl n
Den 04: DÁVNÁ HISTORIE (jeskyně Dambulla, tamilský chrám), PŘÍRODA (zahrada koření)
Amaya Hills
Po snídani se s oblastí Sigiriya rozloučíme a přesuneme se cca o tři hodiny (čistého času jízdy) jižně, s první zastávkou po několika desítkách minut.
Historie se zde psala takříkajíc v dobách, kdy v našich končinách frustrovaní lišáci zoufale hledali někoho, komu by dali dobrou noc.
Ano, kořeny nádherného jeskynního chrámu v Dambulle zasahují již do prvního století před naším letopočtem. Navštívíme všech pět přístupných jeskyní s desítkami soch Buddhy, stropními malbami, malými dagobami atd.
Cca po další hodině jízdy je městečko Matale a v něm či blízkém okolí další zajímavé zastávky: Přímo ve městě najdeme zřejmě nejúžasnější tamilský chrám mimo sever ostrova - Muthumariamman Kovil. Jeho interiér běžně přístupný nebývá, ale pohled na monumentální gópuram - cca pětatřicetimetrovou věž zdobenou více než tisícovkou soch a sošek všech hinduistických božstev za krátkou zastávku stojí.
Nejdelší zastávkou bude exkurze do zahrady koření. Je jich zde celá řada a jedná se o jakési "showroomy", kde uvidíme, jak roste vanilka, hřebíček, skořice, kakao a další koření, kvůli kterým se za dávných časů o Srí Lanku pobili Portugalci a Holanďané, aby vavřín vítězů nakonec připadl Britům. Až si celou zahradu projdeme, dostane se nám ukázky co se z čeho vyrábí a nač se používá v přírodní medicíně či kosmetice. V areálu zahrady opět bude možnost poobědvat.
V pozdním odpoledni se na další dvě noci ubytujeme ve druhém hotelu na naší trase. 
  Tamilský chrám v Matale Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Tamilský chrám v Matale Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Tamilský chrám v Matale Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Dambulla Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Dambulla Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Dambulla Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Dambulla Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri Tamilský chrám v Matale Srí Lanka Po snídani se s oblastí Sigiri
Den 05: HISTORIE I SOUČASNOST (město Kandy), PŘÍRODA (botanická zahrada, čaj)
Amaya Hills
Po snídani se z Peradenyie, kde se nachází náš hotel, přesuneme do samotného města Kandy; nejen geografického srdce ostrova. Navštívíme chrám Sri Dalada Maligawa zvaného Chrám Buddhova zubu na břehu kandyjského jezera. Je to nejposvátnější svatostánek všech buddhistů, a to zdaleka ne pouze srílanských. Dojem z naší návštěvy bude navíc umocněn ceremoniálem púdža: tento o půl desáté je stejný jako večerní, ale obvykle za méně davové účasti.
Srí Lanka je pověstná po staletí těžbou a zpracováním drahých kamenů. Proto nemůže chybět exkurze do jedné z renomovaných továrniček na jejich zpracování.
Kolem poledne se vrátíme na krátký relax (s možností oběda) do našeho hotelu, přičemž bude možné zaměnit předepsané oblečení pro chrám - dlouhé kalhoty atd. - za pohodlnější. Odpoledne bude totiž ve znamení přírody.
Srí Lanka či spíše Cejlon a čaj, to prostě patří k sobě. Nedaleko našeho hotelu funguje již od 19. století (včetně původního strojového vybavení) tradiční továrna na jeho zpracování. Exkurzi následuje malá ochutnávka, možnost nákupu a v případě zájmu i vlastní zkušenost, jak se čaj trhá.
Přímo v Peradenyi, kde je náš hotel, je zaslíbené místo všech milovníků tropické vegetace: Královská botanická zahrada. Nádherný parkový areál s pavilonem orchidejí, mohutnými stromy z celého světa, palmovými alejemi, pověstnými seychelskými kokosy, obřími bambusy... a také mnohatisícovými hejny kaloňů.
Na večeři se vrátíme zpět do našeho hotelu. 
  Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Královská botanická zahrada v Peradenyi Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Čajové království Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Čajové království Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Čajové království Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Královská botanická zahrada v Peradenyi Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Po snídani se z Peradenyie, kd
Den 06: KOUZLO KOLONIÁLNÍ ÉRY (holandská pevnost v Galle)
Snídaně, po které následuje návrat k západnímu pobřeží. Southern Expressway nás po cca 5 hodinách jízdy dovede do města Galle, které samo o sobě není nijak výjimečné, má však klenot s naprosto unikátní atmosférou: starou holandskou pevnost na malém poloostrově uzavřeném mohutnými valy a bastiony. Ubytujeme se a budeme mít celé odpoledne a večer na "bloumání" pitoreskními uličkami plnými budov často pocházejících z holandské koloniální éry (zde 1640 - 1796). Malebné restaurace - často opravdu miniaturní, obchůdky, řada galerií, muzeí, kostely, mešity, buddhistické i hinduistické chrámy a řada dalších historických objektů a artefaktů, které jsou však živoucím městečkem a nikoliv pouhým skanzenem. Ještě před večeří, cca 18:00-18:30, bude nejlepší chvíle vypravit se na jihozápadní hradební valy, odkud budeme mít při troše štěstí nezapomenutelný výhled na západ slunce do Indického oceánu.
S ohledem na velkou nabídku stravovacích možností v tomto místě je večeře stejně jako oběd ve vlastní režii.
Ubytovací zařízení v areálu pevnosti mají jen malou kapacitu a proto nemůžeme v tomto jediném případě avizovat konkrétní ubytování předem. Mělo by se jednat o některý z následujících stylových objektů: Fort Bazaar, Fort Printers, Deco On 44. 
  Fort Bazaar Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná Deco On 44 Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná Deco On 44 Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná Fort Printers Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná Fort Printers Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná Fort Bazaar Srí Lanka Snídaně, po které následuje ná
Den 07: PŘÍRODA (želvy), pláž
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
Snídaní se rozloučíme s Galle a po jižním pobřeží se vydáme dále na východ.
Po cestě je možné se zastavit v některé ze želvích farem (vstupné ve vl. režii), pohybujeme se totiž oblastí, kde mořské želvy často kladou svá vejce do písečných pláží. Aby životy budoucích želviček nebyly zmarněny ziskuchtivými prodejci vajec či místními predátory (zejména ptáci), zdejší ochránci je vybírají a nechávají líhnout pod dozorem. Stejně tak potom malé želvy vypouští do moře. Je zde také pečováno o želvy, které utrpěly nějaký úraz a jejich další život na otevřeném moři by byl ohrožen.
Okolo poledne přijedeme do vybraného hotelu u moře.
Na vybranou máme:
PALM PARADISE CABANAS + VILLAS ... kouzelné a velmi přírodní zařízení v zátoce Goyambokka u Tangalle, a to buď ve stylových chatkách (Cabanas), nebo poměrně luxusních klimatizovaných vilkách (nabídka na vyžádání - za příplatek).
DICKWELLA RESORT + SPA ... středně velký rodinný hotel v nedaleké Dickwelle, kde je možné si k ubytování v pokoji Standard a polopenzi připlatit all inclusive. 
  Galle - stará holandská pevnost Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Galle - stará holandská pevnost Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Galle - stará holandská pevnost Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Galle - stará holandská pevnost Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Palm Paradise Cabanas - ubytování ve Standard Cabana Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Palm Paradise Cabanas - ubytování v A/C Villa Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle Dickwella Resort & Spa Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Galle
08: TANGALLE nebo DICKWELLA ... Volno, relax
Dickwella Resort & Spa
tento téměř celý den bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu.
KDY SI VYBRAT PALM PARADISE CABANAS:
Není snad na Srí Lance ubytovací zařízení u pláže, které by bylo v lepší harmonii s místní přírodou, což je především zásluha německých majitelů provozujících PPC téměř čtyři desítky let. Komu by ubytování ve standardních Cabanas přece jen připadalo příliš jednoduché, může zvolit klimatizovanou Villu (úroveň srovnatelná s 4*).
KDY SI VYBRAT DICKWELLU:
Když chci klasický středně velký hotel na hezkém místě. Jedno z mála míst na Srí Lance, kde je v moři i sem tam něco k vidění, takže se tu dá šnorchlovat či potápět. V okolí najdete zajímavý chrám s obřím Buddhou, nedaleko je také "Blow hole", kde dorážející příboj mezi skalisky vytváří vysoké gejzíry. Nějaká ta jednodušší restaurace či krámek se tu najdou. A pak je tu ovšem možnost připlatit si all inclusive...
Po večeři nás čeká finální transfer na letiště, kde bychom měli být cca 3 hodiny před odletem.
PRODLOUŽENÍ POBYTU: Kdo zatouží po více relaxu, je možné si připlatit další 4 noci v obou uvedených hotelích. V ceně je polopenze (u Dickwelly též možnost all incl.) a finální transfer na letiště. 
   Srí Lanka tento téměř celý den bude patř  Srí Lanka tento téměř celý den bude patř
Den 9: Návrat domů
Po půlnoci odlétáme zpět směr Dubai/Doha (dle upřesnění dopravce) a Praha, kam bychom měli dorazit krátce po poledni. 

Název hotelu: Amaya Hills
Země Srí Lanka
Lokalita Vnitrozemí
Popis Naše mínění:
Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!

Poloha:
V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.

Pokoje:
Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.

Aktivity:
Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.

Stravování
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).
Typ ubytování hotel
Poloha Na horské samotě
Úroveň 4*
Vybavení 24-hod.servis
Sport v místě tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén
Sport v okolí
Obrázky Amaya Hills 1 Amaya Hills 2 Amaya Hills 3 Amaya Hills 4 Amaya Hills 5 Amaya Hills 6 Amaya Hills 7 Noční klub Le Garage v podzemí hotelu Amaya Hills 8 Amaya Hills 9 Amaya Hills 10 Amaya Hills 11 Amaya Hills 12 Amaya Hills 13 Amaya Hills 14 Amaya Hills 15 Amaya Hills 16 Noční klub Le Garage v podzemí hotelu Amaya Hills 17 Amaya Hills 18 Amaya Hills 19 Amaya Hills 20 Amaya Hills 21 Amaya Hills 22 Amaya Hills 23 Amaya Hills 24 Amaya Hills 25 Amaya Hills 26 Amaya Hills 27 Amaya Hills 28 Amaya Hills 29 Amaya Hills 30 Amaya Hills 31 Amaya Hills 32 Amaya Hills 33 Amaya Hills 34 Amaya Hills 35 Amaya Hills 36 Amaya Hills 37 Amaya Hills 38
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Aliya Resort + Spa Sigiriya
Země Srí Lanka
Lokalita Vnitrozemí
Popis Naše mínění:
Projekt hotelu má ambice stát se nejlepším zařízením v regionu Dambulla-Habarana-Sigiriya. Je vyšperkován řadou unikátních detailů, má fantasticky řešený bazén sloužící k relaxu a především výhled na skálu Sigiriya je neopakovatelný. Apropos: Slon je leitmotivem hotelu, slon, který touto oblastí odpradávna migruje, slon, jenž se sinhálsky řekne ALIYA...

Poloha:
V tzv "Kulturním trojúhelníku" v centru ostrova coby ideální výchozí pozice pro návštěvu Polonnaruwy, Dambully, NP Minneriya, případně Anuradhapury a především skalního komplexu Sigiriya.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Na konci roku 2013 zcela nově otevřený hotel renomovaného hotelíéra (viz též Amaya Lake, Maalu Maalu aj.) má hlavní centrální budovu s recepcí, lobby, hlavním restaurantem a barem. Z hlavní budovy se po schodišti sestoupí na velkolepou terasu s rozměrným bazénem. Raritou je Paddy Museum s expozící téměř třítisíciletých tradic pěstování rýže na Srí Lance. Zde je také další malý restaurant.

Pokoje:
Vysoce kvalitní ubytování nabízí 96 prostorných pokojů (52m2) umístěných po čtyřech v patrových pavilonech. Každý pokoj má velkou předsíň, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, WC, fén, v pokoji pak minibar, klimatizaci, sejf, Sat-TV, pokrytí WiFi, terasa či balkon. pro fajnšmekry je zde 18 stejně vybavených a zastřešených luxusních stanů.

Aktivity:
Krytý badmintonový kurt a fitness. Samozřejmostí je špičkové welness centrum zaměřené na ayurvedické procedury Ayur Vie Spa (za úhradu).

Stravování:
Pro obvyklou polopenzi snídaně a večeře formou buffetu, při nízké obsazenosti vyjímečně večeře výběr z menu. Během dne možnost stravování a la carte (za úhradu).
Typ ubytování hotel
Poloha Nedaleko historických památek
Úroveň 4* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Aliya Resort + Spa Sigiriya 1 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 2 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 3 Některé pokoje Deluxe mají podkrovní Attic room pro rodiny Aliya Resort + Spa Sigiriya 4 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 5 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 6 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 7 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 8 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 9 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 10 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 11 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 12 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 13 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 14 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 15 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 16 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 17 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 18 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 19 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 20 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 21 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 22 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 23 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 24 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 25 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 26 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 27 Pohled na hlavní budovu s restaurací, barem a recepcí Aliya Resort + Spa Sigiriya 28 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 29 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 30 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 31 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 32 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 33 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 34 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 35 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 36 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 37 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 38 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 39 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 40 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 41 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 42 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 43 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 44 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 45 Magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 46 magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 47 magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 48 Krom těla je třeba také zaměstnat hlavu... Aliya Resort + Spa Sigiriya 49 Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím... Aliya Resort + Spa Sigiriya 50 Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím... Aliya Resort + Spa Sigiriya 51 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 52 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 53 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 54 Hotelový bar Aliya Resort + Spa Sigiriya 55 Hotelový bar Aliya Resort + Spa Sigiriya 56 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 57 Je libo zařídit snídani u bazénu..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 58 Je libo zařídit snídani v zahradě..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 59 Je libo zařídit snídani s výhledem na rýžová pole..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 60 Jóga zklidní Vaši mysl i tělo Aliya Resort + Spa Sigiriya 61 Jóga zklidní Vaši mysl i tělo Aliya Resort + Spa Sigiriya 62 V areálu můžete potkat stylovou rikšu Aliya Resort + Spa Sigiriya 63 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 64 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 65 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 66 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 67 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 68 Některé pokoje Deluxe v horním podlaží mají navíc podkroví - tzv. Attic Room, vhodné pro rodiny. Aliya Resort + Spa Sigiriya 69 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
Země Srí Lanka
Lokalita Tangalla
Popis Naše mínění:
Hledáte nádhernou zátoku, fantastickou tropickou zahradu s neuvěřitelně stylovými chatkami (cabanas), kvalitní jídlo, velmi dobrý servis pod vedením německých majitelů, klid, pohodu? Tady budete správně. Nebude Vám jistě chybět televize (ale WiFi v areálu funguje), klimatizace (chatky jsou kryté vegetací a mají důmyslný systém přirozené ventilace podpořený stropním ventilátorem), tenisový kurt, vodní sporty ani nákupní centra. Zato vás tu budou obveselovat všudypřítomné veverky, řada ptáků včetně majestátných orlů, neškodní varani a občas proběhne tlupa opic hulmanů. Hotel má v názvu "paradise" a není to až tak nadnesený výraz...

Náš tip:
90 minut pohodlné jízdy a jste v Národním parku Uda Walawe, kde je nejvíc divokých slonů na Srí Lance. Cca půl hodiny jízdy se nachází pověstný skalní chrám Mulkirigala.

Poloha:
Na samém jihu ostrova mezi Tangalle a Dikwellou u malebné a skalisky ohraničené zátoky Goyambokka s půvabnou pláží s dobrým vstupem do vody, v mírném svahu porostlém bohatou vegetací. Areál je rozprostřen prakticky podél celé zátoky a od pláže je oddělen plůtkem, který spolu s bdělou ostrahou zabraňuje vstupu neubytovaným. Vzdálenost cca 300m od hlavní pobřežní silnice zajišťuje dostatečný klid.

Spojení:
Při využití Southern Expressway Colombo-Matara cca 4 hodiny od mezinárodního letiště Colombo. Z druhého, bohužel velmi málo aerolinkami využívaného mezinárodního letiště Matala u Hambantoty cca 90 minut.

Hotel:
Zátoku Goyambokka u Tangalle v osmdesátých letech "objevil" a postupně osídlil sympatický německý pár, který zařízení vdechl jeho unikátní styl a dodnes je provozuje. Je tu recepce, u které funguje pokrytí WiFi a která zajistí standardní služby (směnárna, sejfy, taxislužba, výlety apod.). Vedle ní je malá herna se stolním tenisem či šipkami. Hlavní restaurant s barem otevírá již v půl osmé ráno a funguje cca do desáté večerní. Ve druhé části areálu na mírném návrší je unikátní trojúhelníkový bazén a malá a la carte restaurace. Plážové osušky obdržíte na recepci (oproti depozitu), matrace máte ve svých chatkách. U bazénu jsou lehátka a slunečníky.

Pokoje:
Dvacítka chatek "cabanas" s oktagonálním půdorysem na sloupcích je zcela z přírodních materiálů. Vstup je přes prostornou terasu s proutěnými křesílky. Okna mají jednoduché dřevěné mříže, nemají sklo ale okenice. Uvnitř je dvoulůžko kryté moskytiérou, stolek s křesílky, šatní skříně. V koupelně je standardní splachovací toaleta a sprcha s teplou vodou (průtokový ohřívač). V těchto chatkách lze ubytovat max. 2 osoby. Několik cabanas je prostornějších a mají třetí lůžko rovněž kryté moskytiérou. Pro náročnější klientelu je určeno 6 luxusnějších vilek poblíž bazénu - ty mají regulérní skleněná okna, komfortnější koupelnu, klimatizaci, ledničku a varnou konvici (káva, čaj). Čtyři vilky mají vždy dva samostatné pokoje: v přízemí třílůžkový a v patře dvoulůžkový. Další dvě vilky jsou určeny vícečlenným rodinám.

Aktivity:
Půjčovna kol, malé spa s ayurvedickými masážemi (za úhradu).

Stravování:
Cabanas: polopenze v hlavním restaurantu. Snídaně je servírovaná (káva/čaj, šťáva z čerstvého ovoce, ovoce, toasty, vejce v různé úpravě, jogurt "curd" s medem, marmeláda, máslo). Každé ráno je rovněž na tabuli informace ohledně menu k večeři - změna je možná na vyžádání dle jídelního lístku a to do 14:00 hod. Obědy a la carte. Villas: snídaně v restauraci u bazénu. Při polopenzi oběd či večeře tamtéž.
Typ ubytování hotel
Poloha Přímo u pláže
Úroveň 3*
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 1 Ráno na pláži Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 2 Vstup na pláž Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 3 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 4 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 5 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 6 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 7 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 8 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 9 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 10 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 11 Restaurant s barem Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 12 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 13 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 14 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 15 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 16 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 17 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 18 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 19 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 20 Villa Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 21 Villa Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 22 Villa Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 23 Dnešní animační program zajišťuje otec Hulman se svojí rodinou... Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 24 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 25 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 26 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 27 Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle 28
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Dickwella Resort & Spa
Země Srí Lanka
Popis Naše mínění:
Zátoky na úplném jihu Srí Lanky – alespoň ty, které ještě nebyly postiženy stavbami velkých hotelových komplexů – patří mezi nejhezčí na ostrově a takové je i okolí Dickwelly. Tento středně velký hotel neposkytuje vysloveně luxus, ale dobrý standard. Je ideální pro klidnější plážovou dovolenou.

Poloha:
Na samém jihu ostrova, jen několik kilometrů východně od nejjižnějšího mysu Dondra. Hotel se nachází na malém skalnatém výběžku do moře, s plážemi po obou stranách, lemovanými palmovým hájem. Obec s několika jednoduššími restauranty a obchody je ve vzdálenosti cca 15-20 minut pěšky. Stejně daleko do vnitrozemí se nachází chrám Wewurukannala s největší (cca 50m) sochou sedícího Buddhy na Srí Lance.

Spojení:
Z mezinárodního letiště cca 3,5 hod.

Hotel:
Jeden z tradičních menších hotelů vyšší střední kategorie nabízí hlavní restaurant The Surf Spray (mezinárodní buffet), a-la-carte Pizzerii a plážový bar. Je tu velký bazén se slunečníky a lehátky. WiFi ve společných prostorách i na pokoji.

Pokoje:
56 v kategorii Standard (cca 30m2) v patrových budovách, vybavených sprchou/WC, fénem, TV, klimatizací, minibarem, varnou konvicí (káva/čaj), balkonem či terasou. Většina pokojů je orientována k moři. Za příplatek je několik pokojů Superior, které jsou prostornější (cca 40m2) a jsou výhradně v patře. Maximální obsazenost: Standard – 2 osoby, Superior – 3 osoby.

Aktivity:
V ceně fitness, boccia, plážový volejbal a tenis. Za úhradu spa centrum a potápěčské centrum s kurzy.

Stravování:
Polopenze zahrnující snídaně a večeře formou buffet. Při ALL INCLUSIVE navíc obědy také buffet, odpolední káva/čaj se zákusky a výběr nealko- a alkoholických nápojů domácí produkce od 10:00 do 24:00 hod.
Typ ubytování hotel
Poloha Přímo u pláže
Úroveň 4*
Vybavení bazén
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Dickwella Resort & Spa 1 Dickwella Resort & Spa 2 Dickwella Resort & Spa 3 Dickwella Resort & Spa 4 Dickwella Resort & Spa 5 Dickwella Resort & Spa 6 Dickwella Resort & Spa 7 Dickwella Resort & Spa 8 Dickwella Resort & Spa 9 Dickwella Resort & Spa 10 Dickwella Resort & Spa 11 Dickwella Resort & Spa 12 Dickwella Resort & Spa 13 Dickwella Resort & Spa 14 Dickwella Resort & Spa 15 Dickwella Resort & Spa 16 Dickwella Resort & Spa 17 Dickwella Resort & Spa 18 Dickwella Resort & Spa 19 Dickwella Resort & Spa 20 Dickwella Resort & Spa 21 Dickwella Resort & Spa 22 Dickwella Resort & Spa 23 Dickwella Resort & Spa 24
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz


Objednáváte termín: 18.11.2018-26.11.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Palm Paradise Cabanas - Standard Cabana (58 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v PPC o další 4 noci - Standard Cabana s polopenzí (4 000,- Kč)   
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (polopenze) (61 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (polopenze) (8 000,- Kč)   
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji včetně Dickwella Resort (all inclusive) (62 990,- Kč)   
Příplatek, prodloužení pobytu v Dickwelle o další 4 noci (all inclusive) (10 000,- Kč)   
Poplatek za povinné el. vízum ETA (1 200,- Kč)   
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) (1 990,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz