Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky


bannerSrí Lanka: Dvě tváře jedné krásky


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1976617


Země Srí Lanka
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo Praha
Začátek zájezdu 24.09.2018
Konec zájezdu 05.10.2018
Počet nocí 9
Průvodce Česky hovořící
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava Polopenze
Ubytování Amaya Hills, Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah, Aliya Resort + Spa Sigiriya, The Lakeside Hotel Nuwara Wewa, Goldi Sands, Anantamaa Trincomalee, Jetwing Jaffna 
  Tisk stránky Tisknout
Letenku Praha - Dubai/Doha - Colombo a zpět se společností Emirates nebo Qatar Airways v economy class
Ubytování 9 nocí v uvedených nebo srovnatelných hotelích ve dvoulůžkových pokojích
Polopenzi začínající snídaní v 1. den a končící večeří v 11. den
Dopravu klimatizovaným minivanem či busem (dle počtu účastníků), doprovod anglicky hovořícího průvodce, asistenci místní partnerské agentury, při splnění minimálního počtu účastníků doprovod česky mluvícího průvodce
Vstupy dle programu, pronájem terénního vozu pro jeep safari
Knižního průvodce (čj)
Zákonné poj. CK, základní pojištění léčebných výloh


Obědy, nápoje, spropitné a další nespecifikované náklady osobního charakteru
Případné fakultativní programy (úhrada na místě)
Poplatek za povinné elektronické vízum ETA


Již po dvě desetiletí našim klientům nabízíme to nejlepší z "většinové" sinhálské části Srí Lanky: dechberoucí Sigiriyu a Dambullu, monumentální královská města Anuradhapuru a Polonnaruwu, pulsující srdce ostrova Kandy, čajové plantáže i zahrady koření... Tentokrát však přidáváme i druhou - tamilskou - tvář ostrova. Čeká nás sever a východ s unikátní Jaffnou a jejími chrámy, ostrovy okolo poloostrova Jápané, ale také nádherné pláže Passikudah a Nilaveli.
ČÍM SE LIŠÍME OD KONKURENCE:
* Konkrétní hotely vyššího standardu!
* Malé skupinky (již od 6 účastníků)!
* Vstupné již v ceně!
* Osobně doprovází pracovník CK, který zájezd připravil!

Osoba sdílející dvoulůžkový pokoj 69 990,- Kč Příplatek pro jednolůžkový pokoj 11 500,- Kč
Třetí osoba na přistýlce 67 990,- Kč Poplatek za vyřízení povinného víza ETA 1 200,- Kč
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) 1 990,- Kč    

24.09. - 05.10.2018 12 dní od 69 990,- Kč      

Den 01: Odlet z Prahy
Na letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni se sejdeme cca dvě hodiny před odpoledním odletem (letový řád bude upřesněn při rezervaci – viz POKYNY NA CESTU). Cesta do Colomba bude s přestupem v Dubaji nebo Doha (cca 6 hodin letu), následný přípoj poletí cca 4,5 hod. 
  Srí Lanka Na letišti Václava Havla v Pra
Den 02: Dechberoucí atmosféra večerní Anuradhapury
The Lakeside Hotel Nuwara Wewa
V ranních hodinách přiletíme na letiště Katunayake severně od Colomba. Po vyřízení vstupních formalit, vyzvednutí zavazadel a doporučené výměně peněz nás bude očekávat místní průvodce. Protože před námi bude prvních téměř 5 hodin, kterými odstartujeme celý náš zájezd na Srí Lanku, ještě před odjezdem na sever si dáme snídani v hotýlku u letiště. Do cíle - Anuradhapury - bychom měli dorazit krátce po poledni. Ubytujeme se v hotelu s velmi relaxačně působícím parkovým areálem a dáme si trochu oddechu.
Později odpoledne zamíříme (cca 30 minut) návštívit nejdůležitější místo pro všechny sinhálské Srílančany: historický areál Anuradhapury, nejstaršího a nejdéle fungujícího království, jehož dějiny sahají hluboko před náš letopočet a jehož prostřednictvím vstoupilo Buddhovo učení na ostrov. Nejprve shlédneme objekty, na které je zapotřebí denní světlo. A pak, již v magické atmosféře osvětlení, nás čeká posvátný strom a především obří bílé stúpy se stovkami místních poutníků. Denně se zde koná několik ceremonií celebrovaných významnými buddhistickými mnichy.
Do hotelu se vrátíme na večeři. 
  Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Jedna z anuradhapurských stúp Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n Dechberoucí kouzlo večerní Anuradhapury Srí Lanka V ranních hodinách přiletíme n
Den 03: Směr sever, se zastávkou v kolébce buddhismu
Jetwing Jaffna
Snídaní se rozloučíme s Anuradhapurou, protože dalším cílem je poloostrov Jápané na samém severu.
Nejdříve se však zastavíme jen pár kilometrů odsud. V Mihintale totiž potkal syn legendárního indického krále Ašóky krále Anuradhapury a obrátil jej na Buddhovo učení, které se pak začalo šířit ostrovem.
U Vavunie překročíme vojenský checkpoint, kde ještě před několika málo lety končilo území pod kontrolou vlády a začínalo´území "Tygrů". Dnes nám cesta bude rovinatou krajinou po nové asfaltce jinak "odsýpat", než za starých časů...
Kousek za Kilinochchi je úzký pruh země spojující poloostrov Jápané s ostatním územím, kterému se odpradávna říká Elephant Pass. Zde se na pár minut zastavíme u památníku všem, kteří za čtvrtstoletí leckdy nesmyslného násilí ztratili své životy, ať už byli na jakékoliv straně či (většina) pouhými nevinný i obětmi krvavých hrátek mocných.
Odpoledne se ubytujeme v hotelu v srdci Jaffny. 
  Jaffna - tamilské festivaly jsou velkým zážitkem Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Elephant Pass - místo nevětších bojů občanské války Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Kilinochchi. Po Tygrech zbyly jen vzpomínky a zničený vodojem... Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Elephant pass - improvizovaný obrněnec LTTE Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Elephant Pass - památník obětem Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Na obzoru Mihintale Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad Srí Lanka Snídaní se rozloučíme s Anurad
Den 04: Ostrov Nagadeepa - symbol symbiózy obou náboženství a město Jaffna s chrámovým klenotem
Jetwing Jaffna
Dopoledne se vypravíme mimo Jaffnu a mimo pevninu vůbec. Nejprve po několikakilometrové hrázi napříč lagunou přejedeme na ostrov Kayts a odtud po další hrázi na ostrov Punkudutivu, až dorazíme do malého přístaviště, odkud vyjíždějí pitoreskní bárky k cíli naší cesty: Po cca 15 minutách přistaneme u jediného opravdu zachovalého (proč..? Rádi vám na místě povíme story!) buddhistického chrámu Nagadeepa na malém ostrůvku. V jeho těsném sousedství pak stojí velký chrám hinduistický Naga Pooshani Amman Kovil.
Kolem poledne se vrátíme do města. Bude-li to možné (probíhá rekonstrukce), podíváme se na klenot portugalské a holandské vojenské architektury, zdejší pevnost.
Zlatým hřebem bude nejdůležitější tamilský chrám celé Srí Lanky: Nallur Kovil, upomínající na podobné chrámové komplexy v jižní Indii. 
  Nallur Kovil Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nallur Kovil Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nallur Kovil Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nallur Kovil Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Ferry na ostrov Nagadeepa Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nagadeepa - buddhistický chrám Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nagadeepa - tamilský chrám Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Nagadeepa - tamilský chrám Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Jaffna - St. James Church Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja Jaffna - St. Martin´s Seminary Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja V ulicích Jaffny Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja V ulicích Jaffny Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja V ulicích Jaffny Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja V ulicích Jaffny Srí Lanka Dopoledne se vypravíme mimo Ja
Den 05: Ochutnávka krás východních pláží severně od Trinca
Anantamaa Trincomalee
Snídaně a sbohem Jaffno, zbohem Jápané, vracíme se zpět. Dnešní přesun bude nejdelší na naší trase, abychom ještě tentýž den dospěli k východnímu pobřeží. Dosáhneme jej v časném odpoledni severně od přístavu Trincomalee.
Ubytujeme se a zbytek dne bude patřit relaxu, koupání a pozorování místních rybářů.
Večeře je samozřejmě v našem hotelu.
 
  Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe Srí Lanka Snídaně a sbohem Jaffno, zbohe
Den 06: Metropole východu - Trincomalee
Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah
Po snídani se po východním pobřeží přesuneme na jih. Nejprve se zastavíme v největším středisku východu Trincomalee, jehož velkou hlubokou přístavní lagunu si velmi cenili Britové během svého koloniálního panství. Na skále Swami Rock ve Fort Frederick navštívíme Koneswaram Kovil. Na Srí Lance je řada krásnějších tamilských chrámů (viděli jste v minulých dnech), tento ale má svůj historický význam. K místu se také pojí legenda nešťastné lásky milenců dvou různých etnik.
Ještě uděláme několikaminutový fotostop u krásně udržovaného válečného hřbitova Commonwealthu - pod úhledně vyrovnanými náhrobky spí svůj věčný sen námořníci, letci a vojáci dislokovaní za 2. světové války na Cejlonu, kteří padli při japonských náletech či v okolních vodách (viz letadlová loď Hermes potopená japonskými letadly r. 1942 u Batticaloy).
Během cesty si povíme o zdejších nelehkých časech během občanské války a při tsunami.
Po poledni mineme městečko Valaichchennai a nádherná Passikudah konečně rozevře svou náruč! Tady se tempo našeho zájezdu zvolní: ubytujeme se a budeme odpočívat. 
  Trincomalee - válečný hřbitov Commonwealthu Srí Lanka Po snídani se po východním pob Trincomalee - válečný hřbitov Commonwealthu Srí Lanka Po snídani se po východním pob Trincomalee - tamilský chrám na Swami Rock Srí Lanka Po snídani se po východním pob Trincomalee - Swami Rock Srí Lanka Po snídani se po východním pob Trincomalee - pohled ze Swami Rock Srí Lanka Po snídani se po východním pob
Den 07: Relax v hřejivé náruči nádherné Passikudah
Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah
Odpočinek, koupání, využití místního spa centra...
Případní zájemci se mohou vypravit na nedalekou téměř panenskou pláž Kalkudah.
 
  Passikudah - klenot východního pobřeží Srí Lanka Odpočinek, koupání, využití mí Passikudah - klenot východního pobřeží Srí Lanka Odpočinek, koupání, využití mí Passikudah - klenot východního pobřeží Srí Lanka Odpočinek, koupání, využití mí Passikudah - klenot východního pobřeží Srí Lanka Odpočinek, koupání, využití mí
Den 08: Směr královská Polonnaruwa, směr Kulturní trojúhelník
Aliya Resort + Spa Sigiriya
Odjezd z Passikudah na východě do centrální části zvané "Kulturní trojúhelník" bude po snídani. Po cca dvou hodinách jízdy nás čeká prohlídka ruin druhého významného královského města Polonnaruwa. Ta neexistovala tak dlouho jako předchozí Anuradhapura - jen cca 2 století, ale je mnohem kompaktnější. Zlatým hřebem jsou obří sochy Buddhy v Gal Vihara. Ubytujeme se na dvě noci nedaleko slavné Sigiriye a Dambully a opět zbude čas na trochu relaxu - s přibývajícími dny se to určitě hodí víc a víc...
Dnes nebo zítra navečer můžeme zařadit cca tříhodinové jeep safari za divokými slony do NP Minneriya či rezervace Ritigala. 
  Královská Polonnaruwa Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Královská Polonnaruwa Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Jeep safari Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Jeep safari Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Jeep safari Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Královská Polonnaruwa Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Královská Polonnaruwa Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě Královská Polonnaruwa Srí Lanka Odjezd z Passikudah na východě
Den 09: Kdo nebyl na Sigiriyi a v Dambulle, nebyl na Srí Lance
Aliya Resort + Spa Sigiriya
Již včera jsme měli možnost pohledu na tu monumentální skálu čnící 200 metrů nad okolní terén a dnes ráno se tam vypravíme. Povíme si přitom příběh z 5. století našeho letopočtu, příběh hodný hollywoodského thrilleru, i mnohem novější příběh nešťastné lásky. Uvidíme areál zahrad v úpatí, úžasné fresky pod skalním převisem a od zbytků monumentální Lví brány vystoupáme na vrchol, kde zůstaly půdorysy dávného královského paláce a dalších staveb.
Po dopoledním výstupu se určitě bude hodit pár hodin siesty a relaxu v našem hotelu. V pozdním odpoledni nás čeká další z top lokalit Srí Lanky: Jeskynní chrám v Dambulle, který vznikl již v prvním století před n.l. je místo, které prostě nemůžeme vynechat! Pět jeskyní vyzdobených nádhernými malbami, sochami především Buddhy, malými dagobami... a venku všudypřítomné opice, to vše s přicházejícím soumrakem – jak magická atmosféra!
Na večeři se vrátíme do našeho hotelu. 
  Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Sigiriya Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po Jeskynní chrám v Dambulle Srí Lanka Již včera jsme měli možnost po
Den 10: Cesta do královského Kandy - den provoněný báječným kořením
Amaya Hills
Předposlední den našeho putování zamíříme do samotného srdce ostrova - druhého největšího města Kandy. Cca tříhodinovou cestu přerušíme v oblasti Matale, tradičním místě pěstování koření. Odpoledne pak čeká samotné Kandy - ono někdejší královské město, které nejdéle vzdorovalo britské koloniální expanzi. Protože Srí Lanka je také proslulá drahými kameny, navštívíme některou ze šperkařských dílen.
V podvečer si vychutnáme taneční umění místních lidí a není náhoda, že se tak stane právě zde: kandyjští tanečníci a bubeníci jsou na ostrově nejlepší. Závěrečným bonbónkem bude chůze (samozřejmě pouze účinkujících) po žhavém popelu.
Ale den ještě nekončí. Dalida Maligawa, nejvýznamější buddhistická památka nazývaná Chrámem Buddhova zubu v magickém večerním osvětlení čeká na nás! Návrat do hotelu a večeře. 
  Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Předposlední den našeho putová Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Předposlední den našeho putová Kandy - folklorní show Srí Lanka Předposlední den našeho putová Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Předposlední den našeho putová Kandy - Chrám Buddhova zubu Srí Lanka Předposlední den našeho putová
Den 11: Čaj a sloni - dva symboly Srí Lanky na závěr
Goldi Sands
I poslední den na Srí Lance bude nabitý zážitky. Po snídani opustíme oblast Kandy, abychom v jeho blízkosti u městečka Giragama navštívili jednu z tradičních továren na zpracování čaje. Exkurze nemůže skončit jinak, než příjemnou ochutnávkou...
Krátce před polednem pak přibudeme do populárního sloního sirotčince v Pinnawale: projekt již několik desítek let zachraňující opuštěná slůňata. Z terasy nad řekou si dopřejeme pohled na koupající se stádo a v místní restauraci si můžeme dát něco na zub.
Odpoledne dorazíme zpět k letišti, resp. do nejbližšího a nejstaršího srílanského přímořského letoviska Negombo. Tady bude čas pro závěrečný relax před cestou, posezení nad šálkem čaje či něčeho ostřejšího na baru anebo dodatečné nákupy suvenýrů v okolních obchodech. A ovšem večeře.
Okolo půlnoci pak definitivně dorzíme na letiště.

P.S.
Případným zájemcům můžeme při rezervaci nabídnout prodloužení pobytu o pár dnů u moře na jihozápadě ostrova. 
  Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Sloní sirotčinec v Pinnawale Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Negombo Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Čajové království Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Čajové království Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Tak jaký čaj je nejlepší..? Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Čajové království Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu Srí Lanka I poslední den na Srí Lance bu
Den 12: Návrat domů
Po půlnoci odlétá náš spoj do Dubaje nebo Doha, kam dorazíme časně ráno a přestoupíme na další linku směr Praha. Plánovaný přílet je krátce po poledni. 
  Ayubowan! Vannakam! Salam alleikum! Good bye! Srí Lanka Po půlnoci odlétá náš spoj do

Název hotelu: Amaya Hills
Země Srí Lanka
Lokalita Vnitrozemí
Popis Naše mínění:
Naší CK tradičně využívané zařízení – dříve jako Le Kandyan – bývá ne neprávem označováno „Palácem v oblacích“. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita – jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!

Poloha:
V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.

Pokoje:
Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.

Aktivity:
Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.

Stravování
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).
Typ ubytování hotel
Poloha Na horské samotě
Úroveň 4*
Vybavení 24-hod.servis
Sport v místě tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén
Sport v okolí
Obrázky Amaya Hills 1 Amaya Hills 2 Amaya Hills 3 Amaya Hills 4 Amaya Hills 5 Amaya Hills 6 Amaya Hills 7 Noční klub Le Garage v podzemí hotelu Amaya Hills 8 Amaya Hills 9 Amaya Hills 10 Amaya Hills 11 Amaya Hills 12 Amaya Hills 13 Amaya Hills 14 Amaya Hills 15 Amaya Hills 16 Noční klub Le Garage v podzemí hotelu Amaya Hills 17 Amaya Hills 18 Amaya Hills 19 Amaya Hills 20 Amaya Hills 21 Amaya Hills 22 Amaya Hills 23 Amaya Hills 24 Amaya Hills 25 Amaya Hills 26 Amaya Hills 27 Amaya Hills 28 Amaya Hills 29 Amaya Hills 30 Amaya Hills 31 Amaya Hills 32 Amaya Hills 33 Amaya Hills 34 Amaya Hills 35 Amaya Hills 36 Amaya Hills 37 Amaya Hills 38
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah
Země Srí Lanka
Popis Naše mínění:
Jedná se o opravdu unikátní resort postavený ve stylu tamilské rybářské vesnice na nejlepším místě v centru zátoky. Kvalitní ubytování, špičková gastronomie, velmi příjemný personál a především nádherná pláž zvoucí jak ke koupeli tak k dlouhým vycházkám... Dle našeho mínění nejlepší volba pro pobyt na východě Srí Lanky!

Poloha:
Cca 30 km severně od městečka Batticaloa se nachází malé městečko Valaichchennai, u kterého se silnice z Habarany a Polonnaruwy napojuje na pobřežní komunikaci. Cca 5 km od něj je zátoka Passikudah a hotel je přímo v jejím centru.

Spojení:
Z mezinárodního letiště u Colomba cca 7-8 hodin via Dambulla či Kandy. Silnice via Dambulla je poměrně kvalitní, ale je zde celou cestu limit 70 km / hod.
Též viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Velmi netradičně koncipovaný hotel má relativně jednoduché vybavení: recepce se základním servisem, restauraci, bar, bazén s dětskými částmi, karaoke/bar. V r. 2013 byl otevřen druhý plážový restaurant a nový poolbar a obchůdek se suvenýry. Připojení na internet prostřednictvím placené karty, WiFi o blasti recepce a restaurace.

Pokoje:
Po obvodu areálu se táhnou 2 řady nakoso (vždy alespoň částečný výhled na moře) postavených patrových vilek - vždy 1 pokoj v přízemí a 1 v patře, se samostatným vchodem. Obsahují celkem 36 pokojů Deluxe (cca 46m2), z nichž většina těch horních má navíc v podkroví Attic Room se 2 lůžky pro děti (lze zde tedy ubytovat i čtyřčlennou rodinu).
V každém pokoji je LCD TV se satelitním příjmem, klimatizace (attic room má samostatnou), ventilátor, minibar, telefon, sejf, varná konvice (káva/čaj), velká koupelna s vanou, otevřenou sprchou, 2 umyvadly, fénem a WC. Krytý balkon/terasa. V čele jsou směrem k moři obrácena 2 dvojčata vilek se Suites (horní mají opět Attic Room). Kromě nejlepšího výhledu mají navíc uprostřed terasu s malým bazénkem (vždy pro celou čtveřici suites) a v koupelně vířivku.

Aktivity:
Za úhradu komfortní Ayur Vie Spa, možnost půjčení kol, výlety, šnorchlování.

Stravování:
Polopenze - snídaně a večeře formou buffetu (vyjímečně v případě nízké obsazenosti výběr z menu). V poledne možnost a la carte (ve vl. režii).
Typ ubytování hotel
Poloha Přímo na pláži
Úroveň 4* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 1 Deluxe s Attic Room Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 2 Deluxe Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 3 Restaurant Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 4 Deluxe / Suite Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 5 Attic Room v podkroví Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 6 Koupelna Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 7 Koupelna Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 8 Bazének - Suite Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 9 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 10 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 11 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 12 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 13 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 14 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 15 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 16 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 17 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 18 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 19 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 20 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 21 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 22 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 23 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 24 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 25 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 26 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 27 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 28 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 29 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 30 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 31 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 32 Maalu Maalu Resort & Spa Passikudah 33
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Aliya Resort + Spa Sigiriya
Země Srí Lanka
Lokalita Vnitrozemí
Popis Naše mínění:
Projekt hotelu má ambice stát se nejlepším zařízením v regionu Dambulla-Habarana-Sigiriya. Je vyšperkován řadou unikátních detailů, má fantasticky řešený bazén sloužící k relaxu a především výhled na skálu Sigiriya je neopakovatelný. Apropos: Slon je leitmotivem hotelu, slon, který touto oblastí odpradávna migruje, slon, jenž se sinhálsky řekne ALIYA...

Poloha:
V tzv "Kulturním trojúhelníku" v centru ostrova coby ideální výchozí pozice pro návštěvu Polonnaruwy, Dambully, NP Minneriya, případně Anuradhapury a především skalního komplexu Sigiriya.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Na konci roku 2013 zcela nově otevřený hotel renomovaného hotelíéra (viz též Amaya Lake, Maalu Maalu aj.) má hlavní centrální budovu s recepcí, lobby, hlavním restaurantem a barem. Z hlavní budovy se po schodišti sestoupí na velkolepou terasu s rozměrným bazénem. Raritou je Paddy Museum s expozící téměř třítisíciletých tradic pěstování rýže na Srí Lance. Zde je také další malý restaurant.

Pokoje:
Vysoce kvalitní ubytování nabízí 96 prostorných pokojů (52m2) umístěných po čtyřech v patrových pavilonech. Každý pokoj má velkou předsíň, koupelnu s vanou a sprchovým koutem, WC, fén, v pokoji pak minibar, klimatizaci, sejf, Sat-TV, pokrytí WiFi, terasa či balkon. pro fajnšmekry je zde 18 stejně vybavených a zastřešených luxusních stanů.

Aktivity:
Krytý badmintonový kurt a fitness. Samozřejmostí je špičkové welness centrum zaměřené na ayurvedické procedury Ayur Vie Spa (za úhradu).

Stravování:
Pro obvyklou polopenzi snídaně a večeře formou buffetu, při nízké obsazenosti vyjímečně večeře výběr z menu. Během dne možnost stravování a la carte (za úhradu).
Typ ubytování hotel
Poloha Nedaleko historických památek
Úroveň 4* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky Aliya Resort + Spa Sigiriya 1 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 2 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 3 Některé pokoje Deluxe mají podkrovní Attic room pro rodiny Aliya Resort + Spa Sigiriya 4 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 5 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 6 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 7 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 8 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 9 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 10 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 11 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 12 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 13 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 14 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 15 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 16 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 17 Místní specialita - varianta ubytování v luxusních stanech Aliya Resort + Spa Sigiriya 18 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 19 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 20 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 21 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 22 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 23 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 24 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 25 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 26 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 27 Pohled na hlavní budovu s restaurací, barem a recepcí Aliya Resort + Spa Sigiriya 28 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 29 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla Aliya Resort + Spa Sigiriya 30 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 31 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 32 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 33 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 34 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 35 Špičkový bazén s báječným výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 36 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 37 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 38 Základní kategorií ubytování jsou pokoje Deluxe Aliya Resort + Spa Sigiriya 39 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 40 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 41 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 42 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 43 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 44 Součástí hotelu je expozice pěstování rýže a zemědělství vůbec Aliya Resort + Spa Sigiriya 45 Magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 46 magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 47 magická večerní atmosféra Aliya Resort + Spa Sigiriya 48 Krom těla je třeba také zaměstnat hlavu... Aliya Resort + Spa Sigiriya 49 Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím... Aliya Resort + Spa Sigiriya 50 Výstup na Sigiriyu nestačil? Nu prosím... Aliya Resort + Spa Sigiriya 51 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 52 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 53 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 54 Hotelový bar Aliya Resort + Spa Sigiriya 55 Hotelový bar Aliya Resort + Spa Sigiriya 56 Hotelový restaurant s famózním výhledem Aliya Resort + Spa Sigiriya 57 Je libo zařídit snídani u bazénu..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 58 Je libo zařídit snídani v zahradě..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 59 Je libo zařídit snídani s výhledem na rýžová pole..? Aliya Resort + Spa Sigiriya 60 Jóga zklidní Vaši mysl i tělo Aliya Resort + Spa Sigiriya 61 Jóga zklidní Vaši mysl i tělo Aliya Resort + Spa Sigiriya 62 V areálu můžete potkat stylovou rikšu Aliya Resort + Spa Sigiriya 63 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 64 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 65 Spa... je libo masáž či jinou proceduru? Aliya Resort + Spa Sigiriya 66 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 67 Aliya znamená sinhálsky SLON Aliya Resort + Spa Sigiriya 68 Některé pokoje Deluxe v horním podlaží mají navíc podkroví - tzv. Attic Room, vhodné pro rodiny. Aliya Resort + Spa Sigiriya 69 Areál hotelu má své kouzlo za denního světla
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: The Lakeside Hotel Nuwara Wewa
Země Srí Lanka
Lokalita Vnitrozemí
Popis Naše mínění:
Výtečně umístěný, tradiční (od r. 1957) a kompletně zrenovovaný hotel v centru Anuradhapury. Super základna pro poznávání: historická část se nachází cca pouhé 2 km.

Poloha:
Malebné místo na břehu vodního rezervoáru Nuwara Wewa, s výhledem na Mihintale.

Spojení:
Viz naše poznávací zájezdy na Srí Lanku.

Hotel:
Vyhlášená restaurace s klimatizovanou i otevřenou částí plus bazén poslouží k relaxu po náročném cestování. WiFi na recepci/v lobby.

Pokoje:
Klimatizace, Sat-TV, sprcha/WC, varná konvice (káva/čaj), malá lednička.

Stravování:
Snídaně a večeře obvykle formou buffetu (alt. výběr z menu).
Typ ubytování hotel
Poloha Centrum města
Úroveň 3*
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Obrázky The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 1 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 2 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 3 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 4 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 5 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 6 The Lakeside Hotel Nuwara Wewa 7
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Goldi Sands
Země Srí Lanka
Lokalita Negombo
Popis Typický hotel v letovisku Negombo přímo u dlouhé a široké pláže. Moře v této oblasti není nejčistší, pro relax lépe poslouží příjemný bazén. Výhodou je řada restaurací a obchodů v pěším dosahu. Pro zařazení bezprostředně po příletu na Srí Lanku či před odletem jej také předurčuje vzdálenost od letiště - cca 20 minut jízdy.
Pokoje (cca 25m2) jsou rozmístěny v několikapatrové budově. Je tu koupelna (sprcha/WC), telefon, sejf, Sat-TV, varná konvice (káva/čaj), stropní ventilátor a klimatizace.
Prostorná restaurace obvykle poskytuje hlavní jídla v podobě buffetu. O nápojový servis se rovněž stará bar.
Typ ubytování hotel
Poloha Přímo u pláže
Úroveň 3* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Anantamaa Trincomalee
Země Srí Lanka
Lokalita Sampativu Uppuveli
Popis Příjemný menší hotel se nachází severně od nejdůležitějšího střediska východního pobřeží - Trincomalee. Není sice bezprostředně u pláže, k ní však vede přímo od hotelu koridor o několika desítkách metrů. Dobře se dá relaxovat i u hezkého bazénu. Hotel patří dlouhodobě mezi nejlépe hodnocené v místě.
V prostorných pokojích je vše potřebné, od klimatizace a ventilátoru, varné konvice (káva/čaj), koupelny se sprchou a WC až po balkon či terasu.
Snídaně a večeře jsou tady formou buffetu (výjimečně při nižší obsazenosti menu).
Typ ubytování hotel
Poloha Přímo u pláže
Úroveň 3* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz

Název hotelu: Jetwing Jaffna
Země Srí Lanka
Popis Nový a v současné době (2018) jediný hotel vyšší střední kategorie v tamilském městě Jaffna na stejnojmenném poloostrově na samém severu Srí Lanky je vhodným ubytováním při poznávání tohoto regionu. Jedná se o typický moderní městský hotel, který poskytne dobrý standard ubytovacích a stravovacích služeb. Nachází se v centru Jaffny, nedaleko proslulé knihovny, staré holandské pevnosti, tržnic a obchodů.
55 pohodlných pokojů (cca 30m2) má koupelnu se sprchou, WC a fénem, dále telefon, TV, minibar, varnou konvici (káva/čaj), sejf, balkon, stropní ventilátor a klimatizaci.
V hotelovém restaurantu jsou snídaně (buffet) a večeře (buffet nebo menu), nechybí ani hlavní bar plus stylový bar na střeše.
Typ ubytování hotel
Poloha Centrum města
Úroveň 4*
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz


Objednáváte termín: 24.09.2018-05.10.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Osoba sdílející dvoulůžkový pokoj (69 990,- Kč)   
Příplatek pro jednolůžkový pokoj (11 500,- Kč)   
Třetí osoba na přistýlce (67 990,- Kč)   
Poplatek za vyřízení povinného víza ETA (1 200,- Kč)   
Komplexní připojištění (část stornopoplatků, úrazy, zavazadla aj.) (1 990,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz