Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Jižním ostrovem - pro náročné


bannerJižním ostrovem - pro náročné


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1975357


Země Nový Zéland
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu za přírodou
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo Praha
Začátek zájezdu 24.01.2018
Konec zájezdu 07.02.2018
Počet nocí 11
Průvodce Anglicky hovořící
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava
  Tisk stránky Tisknout
* zpáteční letenku Praha - Christchurch - Auckland Praha v optimální knihovací třídě
* veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
* ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3*-5* hotelech a motelech
* stravování: 11x snídaně, 2x oběd, 1x večeře
* pronájem vozu na celý pobyt na Jižním ostrově Nového Zélandu: Toyota Corolla apod. vč. kompletního pojištění
* letecký výlet za pozorováním velryb
* celodenní výlet do NP Abel Tasman
* výlet helikopterou ve Franz Josef
* Dobrodružný výlet ve Wanaka: Heli/Walk/Jetboat
* 2 denní plavba po Milford Sound
* základní cestovní zdravotní pojištění
* zákonné pojištění CKProgram vám upravíme dle vašeho přání, ať už se jedná o termín, stopover, kvalitu ubytování, počet dní, vyšší třídu vozu nebo businessové letenky. Fakultativně lze zajistít výlety, vstupy, průvodce atd.

Nový Zéland a jeho krásy s exkluzivními zážitky.

* pohonné hmoty pro vůz
* vratný deposit autopůjčovně (platba kreditní kartou)
* odletovou taxu 25 NZD/os

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / 3*-3*+ hotely, motely 105 990,- Kč Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / 4-5* hotely 112 000,- Kč
Příplatek za navigaci ve voze (11 dní) 2 500,- Kč Příplatek za vůz všší kategorie - SUV - Toyota RAV4 a pod. 6 100,- Kč

24.01. - 07.02.2018 15 dní od 105 990,- Kč 31.01. - 14.02.2018 15 dní od 105 990,- Kč
07.02. - 21.02.2018 15 dní od 105 990,- Kč 14.02. - 28.02.2018 15 dní od 105 990,- Kč
21.02. - 07.03.2018 15 dní od 105 990,- Kč 28.02. - 14.03.2018 15 dní od 105 990,- Kč
07.03. - 21.03.2018 15 dní od 105 990,- Kč 14.03. - 28.03.2018 15 dní od 105 990,- Kč
21.03. - 04.04.2018 15 dní od 105 990,- Kč 28.03. - 11.04.2018 15 dní od 105 990,- Kč
04.04. - 18.04.2018 15 dní od 105 990,- Kč 11.04. - 25.04.2018 15 dní od 105 990,- Kč

1. den: PRAHA - CHRISTCHURCH
Na Nový Zéland je cesta dlouhá a trvá kolem 30 hod. My Vám doporučujeme ji rozdělit a odpočinout si v některé z asijských destinací nebo např. v australském Sydney či Melbourne. Je to dokonce velmi vhodné, alespoň se trochu sladíte s časem na Zélandu a nebudete po příletu tolik unaveni, ale naopak budete připraveni zažít Vaše velké dobrodružství.
Kontaktujete nás a domluvíme společně ideální plán cesty. 
3. den: CHRISTCHURCH
Přistání v Christchurch na Jižním ostrově. Na východní straně ostrova začne Vaše putování a na západní, v Queenstown jej za mnoho dní skončíte. Než tam ale dojedete, zažijete spoustu dobrodružství a zábavy a bude Vás hlavně čekat poznávání úchvatných krás země na konci světa.
Abyste se do Queenstown dostali, připravíme Vám na letišti vůz - ideálně SUV, ale v nabídce máme celou škálu od těch malých (levnějších) pro méně náročné, až po ty velmi luxusní, nebo třeba velké pro více lidí (8-10), ale zájemcům můžeme zajistit jak pronájem obytného vozu nebo i auta s řidičem a průvodcem.
Až si vyzvednete auto, přesunete se do nedalekého hotelu, kde si budete moci po náročné cestě odpočinout. Na recepci Vás bude čekat velký plán cesty s mnoha fotografiemi, nápady, odbočkami a vůbec popisem celé trasy.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat! 
  Nový Zéland Přistání v Christchurch na Již Nový Zéland Přistání v Christchurch na Již Nový Zéland Přistání v Christchurch na Již
4. den: CHRISTCHRUCH > KAUKOURA > BLENHEIM
Dnes začne Vaše novozélandské dobrodružství.
Brzy ráno se vydáte na celodenní cestu od severní části ostrova k národnímu parku Abel Tasman. Cestou Vás však čeká množství zastávek a výletů, zejména v Kaikoura, kde budete moci z letadla pozorovat velryby a Blenheim, kde se nacházejí jedny z nejskvělejších novozélandských vinic.

První část cesty vede po východním pobřeží do městečka Kaikoura, známé zejména díky skvělým podmínkám pro pozorování velryb a plavání s lachtany.
Po příjezdu na letiště v Kaikouře nasednete do malého letadla, a během následujících cca 30 minut budete moci obdivovat velryby z ptačí perspektivy. Během přeletu nad poloostrovem budete moci obdivovat obvyklé druhy velryb a delfínů vyskytujících se ve zdejších vodách - majestátní Vorvaně připravující se na svůj další ponor, skupiny až 500 Plískavic tmavých (delfíni), příležitostné Velryby jižní, Keporkaky, Plejtváka myšoka, sejvala nebo brydeova, Plejtváka obrovského nebo kulohlavce. Další, méně častí návštěvnici vod zálivu, jsou Plejtvák malý, Vorvaňovec jižní, delfín Risso nebo kosatky. Během letu nad Kaikourou, můžete vidět maorská opevnění (Pa) a lachtani odpočívající na skalách. Za hezkého počasí Vás také pilot vezme nad pohoří Seward-Kaikoura s vrcholky ležícími 2800 mnm.

Z Kaikoury se vydáte na dále na sever k zátokám Marlborou Sounds a městečku Blenheim, o kterém se dá bez nadsázky říci, že se jedná vinařskou Mekku Nového Zélandu.
Možnost obědu případně ochutnávky /není v ceně.

Vinice v Marlborough tvoří polovinu z jejich celkového výměru na Novém Zélandu. Půda v údolích Wairau a Awatare, kde jsou keře vinné révy většinou vysazeny, je tvořena kamenitými naplaveninami. Taková půda, jak je známo, dokáže dobře kumulovat teplo. Hrozny krásně vyzrávají a zároveň si udržují vysokou hladinu kyselinky. Typická aromatika zde vypěstovaných Sauvignonů je neskutečná, opojná a nezaměnitelná. Někdy až explodující vůně chřestu, angreštu či kopřiv, citrusových plodů a maracuji je důsledkem kombinace horkých dnů a velmi chladných nocí. Centrem Marlborough je městečko Blenheim místo s největším počtem slunečných dnů na Novém Zélandu (druhou a třetí pozici drží s nevelkým odstupem další vyhlášené ovocnářské a vinařské regiony Nelson a Hawke´s Bay). Blenheim se nachází na severo-východním cípu Jižního ostrova Nového Zélandu, ukryt ve srážkovém stínu za horami, které celou oblast oddělují od zmoklého západního pobřeží Westcoast. V létě je běžné se v okolí Blenheimu a Nelsonu koupat v moři ve 30ti stupňových vedrech, ale noci jsou zde velmi chladné.

Na večer příjezd do hotelu. Ubytování na 1 noc.
 
  Nový Zéland Dnes začne Vaše novozélandské Nový Zéland Dnes začne Vaše novozélandské Nový Zéland Dnes začne Vaše novozélandské Nový Zéland Dnes začne Vaše novozélandské
5. den: BLENHEIM > MOTUEKA
Odjezd do městečka Motueka, vstupní lokality k jednomu z nejkrásnějších pobřežních národních parku Nového Zélandu - Abel Tasman.
Cestou z Blenheimu se vydejte kolem Pictonu po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds, až do městečka Nelson. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay.
Po příjezdu ubytování v hotelu na 2 noci.
 
  Nový Zéland Odjezd do městečka Motueka, vs Nový Zéland Odjezd do městečka Motueka, vs Nový Zéland Odjezd do městečka Motueka, vs
6. den: VÝLET DO ABEL TASMAN NATIONAL PARK
Dnes Vás čeká celodenní výlet do Národní park Abel Tasman - s průvodcem a na kajacích.
V 9 ráno se nacheckujete v Kaiteriteri a lodí se vydáte do parku. V parku pak přesednete do kajaků (jedno nebo dvoumístných) a po instruktáži vyjedete na úchvatnou plavbu podél pobřeží.
Po obědě budete moci relaxovat nebo se i vykoupat v relativně teplých vodách zátoky, nebo se vydat na průzkum do divokého pralesa. Na cestě zpět se zastavíte (pokud to podmínky, příliv a odliv, dovolí) u kolonie lachtanů u ostrova Pinnacle. Při troše štěstí zde také spatříte tučňáky. Návrat zpět do přístavu abyste v 17:45 chytili loď do Kaiteriteri. 
  Nový Zéland Dnes Vás čeká celodenní výlet Nový Zéland Dnes Vás čeká celodenní výlet Nový Zéland Dnes Vás čeká celodenní výlet Nový Zéland Dnes Vás čeká celodenní výlet Nový Zéland Dnes Vás čeká celodenní výlet
7. den: MOTUEKA > PUNAKAIKI
Dnes Vás čeká dlouhá cesta přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží a dále kolem divokého pobřeží jižního ostrova do Hokitika u NP Paparoa. Velmi oblíbené jsou zde i výlety na raftu.
Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci".
Po příjezdu do Punakaiki nebo Greymouth ubytování.
 
  Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře Nový Zéland Dnes Vás čeká dlouhá cesta pře
8. den: PUNAKAIKI > FRANZ JOSEF
Ráno si přivstaňte a po snídani se rovnou vydejte na cestu k Národnímu Parku Westland. Dnes odpoledne Vás totiž čeká nefalšované dobrodružství - Heli Hike (3 hod). Helikoptérou se vydáte
na ledovec Franz Josef. Součástí výletu je cca 10 min let nad ledovcem Franz Josef, přistání a vyzvednutí, 2 hodinový výlet mezi ledovcové útvary s profesionálním průvodcem.
Ve Franz Josef ubytování na 1 noc.

Oblast národní parku je velmi geologicky činná a díky tomu se zde nachází mnoho horkých pramenů. Po několikadenním putování Vám jistě přijde vhod i pár hodin relaxace. Fakultativně Vám zajistíme vstup do Franz Josef Hotpools.

Národní park Westland
Krajina parku je převážně nedotčená činností člověka. Je hornatá nehostinná, těžko prostupná, s nepříjemným vlhkým klimatem. Turisty přitahuje hlavně svými snadno přístupnými ledovci. Ledovce Franz Josef a Foxův jsou v mírném podnebném pásmu jediné na světě tak blízko moře.
Ledovec Franz Josef má tvar obrovské pánve. Je napájen sněhovými poli o rozloze 2 000 hektarů. Jeho celková délka je 10 kilometrů. Terminál ledovce byl poprvé prozkoumán v roce 1893. Od té doby se pohyboval vpřed i vzad, ale ústupy byly vždy větší než postupy. Dnes je nestabilní terminál asi 20 km od moře. Celkový ústup všech ledovců na Novém Zélandu i jinde na světě ukazuje, že klima na zeměkouli se v posledních stoletích oteplilo. Terminál ledovce je asi 30 metrová ledová stěna, ze které se trhají kusy ledu a s rachotem padají do řeky vytékající zespodu ledovce. Pár kilometrů od ledovců směrem k moři se nalézá jezero Matheson, které vzniklo roztátím obrovského kusu ledovce při jeho ústupu.

 
  Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan Nový Zéland Ráno si přivstaňte a po snídan
9. den: FRANZ JOSEF > WANAKA
Vaše další cesta vede přes deštný prales na západním pobřeží. N.P. Westland k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Dále pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idylická jezera Hawea a Wanaka.
Odpoledne Vás dnes zde čeká Siberia Wilderness Adventure. Během cca 4 hodin se proletíte helikopterou do NP Mt. Aspring s úchvatnými pohledy na jedno z nejkrásnějších pohoří na jižní polokouli. Pak přistanete v údolí Siberia Valley, kde se vydáte na cca 3 hodinový trek unikátní, neporušenou přírodou, divokými řekami až do odlehlého údolí Wilkin Valley. Na jeho konci pak zažijete opravdovou divokou jízdu tryskovými čluny, tak jak se snad provozuje jen na Novém Zélandu.
Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na rýžoviště. Je zde zajímavý komplex třírozměrného bludiště (3D maze) a je tu největší výstava hologramů. Místní podnikatel, Stouart Landsborough, zde vybudoval asi největší centrum hlavolamů a bludišť na světě. 
  Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš Nový Zéland Vaše další cesta vede přes deš
10. den: WANAKA > QUEENSTOWN > MILFORD SOUND
Po snídani se vydáte přes Queenstown až do Milford Sound v NP Fiordland, kde Vás čeká 2 denní plavba na malé lodi po poklidných vodách jezera mezi skalními útesy, vodopády a deštnými lesy.
Loď se odpoutá od břehu v 16:30 (check in v 15:50) a vrátí se zpět do Milford Sound následující den v 9:30. Během 2 denní plavby objevíte 13 přírodních zajímavosti fjordu Milford Sound a okolí, stejně tak na Vás čeká mnoho flory a fauny, to vše v komfortu lodi Milford Mariner.
Součástí plavby je množství aktivit s možností ranního zakotvení (pokud to počasí dovolí). Za klidného počasí se loď kromě fjordu s mnoha nádhernými výhledy a množstvím vodopádů vydá i do ústí Tasmánského moře (během méně klidných dní se budete pohybovat v klidných vodách fjordu).

Fakultativně - za příplatek malá 5* loď Fiordland Discovery s pouhými 9 kabinami (max. 20 pasažérů).

Dnešní den se vydáte do jižní části fjordu, minete vodopády Bowen Falls, unikátní oblast zvanou Sinbad Gully a úchvatný a světoznámý Mitre Peak (1692 mnm), vodopády Bridal Veil a Fairy Falls
Pokud to počasí dovolí, vypravíte se do ústí fjordu Anita Bay a dále k Tasmánskému moři abyste mohli spatřit západní pobřeží Nového Zélandu ze zcela nového pohledu.
Pak se stočíte k severu k Dále Point, mořské rezervaci Piopiotahi, minete Seal Rock, vodopády Stirling a pohoří The Lion a Cascade Range. Po plavbě zakotvíte v klidných vodách v Harrison´s Cove nebo Deepwater Cove s možností objevovat toho nedotčené území na mořských kajacích, před tím než se bude podávat večeře.

Součástí plavby (v ceně):
- ubytování v základní kajutě na 1 noc
- večeře (3 chody) a snídaně
- sklenička vína / piva před večeří
- průvodce a výlety
- kajaky a malé lodě (zodiac)
- rybaření a chytání humrů (dle počasí)
 
  Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee Nový Zéland Po snídani se vydáte přes Quee
11. den: MILFORD SOUND > QUEENSTOWN
Ráno Vás čeká skvělá snídaně s nezapomenutelným výhledem na východ slunce. Pak návrat do Milford Sound (v 9:20). Následně odjezd do Queenstown s (fakultativně, za příplatek) možností zastávky na vinici s obědem a ochutnávka v malém vinařstí v jedné z lokalit Gibbston, Bannockburn nebo Cromwell. Navečer příjezd do Queenstown. Ubytování na 2 noci.

Queenstown leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na majestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.
 
  Nový Zéland Ráno Vás čeká skvělá snídaně s Nový Zéland Ráno Vás čeká skvělá snídaně s Nový Zéland Ráno Vás čeká skvělá snídaně s
12. den: QUEENSTOWN
Individuální program - prostor pro aktivity dle dohody, např. Golf, 4WD, hiking, MTB, Bungee, jednodenní výlety např. http://www.infotrack.co.nz/guided-walks nebo např. výlet do nádherné přírody nedaleko Queenstown s JET Boat - tryskovým člunem a rýžováním zlata: Skippers Canyon: SKIPPERS CANYON SCENIC TOUR & JET 
  Nový Zéland Individuální program - prostor Nový Zéland Individuální program - prostor Nový Zéland Individuální program - prostor Nový Zéland Individuální program - prostor Nový Zéland Individuální program - prostor
13. den: QUEENSTOWN > AUCKLAND
Dnes se rozloučíte s Jižním ostrovem. Čeká Vás cesta na letiště v Queenstown a odlet do Aucklandu.
Po ubytování v centru města můžete volné odpoledne strávit např. vyjížďkou k vulkánu Mt. Eden, ze kterého je nádherný výhled na město nebo procházkou třeba do aucklandského přístavu.
Hlavní atrakcí města je však bezesporu Sky Tower. Jde o nejvyšší budovu jižní polokoule a opravdu vyčnívá.  
  Nový Zéland Dnes se rozloučíte s Jižním os Nový Zéland Dnes se rozloučíte s Jižním os Nový Zéland Dnes se rozloučíte s Jižním os Nový Zéland Dnes se rozloučíte s Jižním os Nový Zéland Dnes se rozloučíte s Jižním os
14. den: AUCKLAND - PRAHA
Po dvou týdnech od Vašeho odletu z Prahy Vás opět čeká návrat. Cesta bude dlouhá, ale opět je tu možnost naplánovat si cestou zástavku.
 
15. den: PRAHA
Přílet do Prahy. 


Objednáváte termín: 24.01.2018-07.02.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / 3*-3*+ hotely, motely (105 990,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / 4-5* hotely (112 000,- Kč)   
Příplatek za navigaci ve voze (11 dní) (2 500,- Kč)   
Příplatek za vůz všší kategorie - SUV - Toyota RAV4 a pod. (6 100,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz