Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní


banner

Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1976936


Země
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu za historií, za přírodou
Nástupní země Peru
Nástupní místo Lima
Začátek zájezdu 22.08.2018
Konec zájezdu 29.08.2018
Počet nocí 7
Průvodce Anglicky hovořící
Typ dopravy  
Strava Se snídaní
  Tisk stránky Tisknout
* mezinárodní letenky Praha - Lima - Praha, v optimální knihovací třídě, v hodnotě 20.000 Kč
* vnitrostátní letenky na trase Lima - Cusco - Lima
* letištní poplatky a palivové příplatky
* veškeré transfery a dopravu v Peru
* přepravu vlakem: Posvátné údolí - Aguas Calientes (Machu Picchu) - Cusco
* vstupy do všech památek dle programu
* ubytování: dle programu, ve dvoulůžkových pokojích. Seznam hotelů Vám zašleme na vyžádání
* stravování: snídaně + další stravování dle programu
* odborný anglicky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
* zákonné pojištění pro případ úpadku
Prodloužení: AMAZONIE
* dopravu z letiště Puerto Maldonado - amazonská lodž a zpět
* poznávací programy pořádané lodží (obvykle min. jeden výlet dopoledne, druhý odpoledne, případně třetí večer)
* ubytování: dle vybrané lodže, ve dvoulůžkových pokojích
* stravování: plná penze
Cena nezahrnuje letenky do/z Puerto Maldonado první a poslední den. Na vyžádání cenu zašleme.
Prodloužení: ARUBA
* letenku Lima - Aruba v optimální knihovací třídě
* transfer letiště - hotel - letiště
* ubytování ve vybraném hotelu na 5 nocí se snídaní, základní typ pokoje


* osobní výdaje
* spropitné průvodcům (obvykle 5-10 USD za osobu a den) – doporučeno, není povinnost
* zdravotní pojištění a připojištění
* vízum ESTA v případě letů přes USA


Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, Machu Picchu a další místa. Kompletní program lze upravit na míru dle Vašeho přání.

Výhody tohoto zájezdu:

- zkrácený zájezd pro ty, kteří chtějí ochutnat krásy Peru nebo pro ty, kteří plánují cestu do dalších míst JIžní a Střední Ameriky - možnost volby ubytování. V základní ceně jsou jednoduché, ale vždy čisté, dobře vybavené hotely s privátními pokoji. Možnost zvolit si hotely až do 5*.

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2* 56 690,- Kč Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2-3* 57 290,- Kč
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3* 59 280,- Kč Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3-4* 64 230,- Kč
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4* 69 335,- Kč Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4-5* 84 830,- Kč
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 5* 94 290,- Kč Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 3D/2N), cena za os. od: 7 800,- Kč
Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 4D/3N), cena za os. od: 10 090,- Kč Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 3D/2N), cena za os. od: 15 350,- Kč
Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 4D/3N), cena za os. od: 22 260,- Kč Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od 21 600,- Kč
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od 32 700,- Kč    

22.08. - 29.08.2018 8 dní od 0,- Kč 29.08. - 05.09.2018 8 dní od 0,- Kč
05.09. - 12.09.2018 8 dní od 0,- Kč 12.09. - 19.09.2018 8 dní od 0,- Kč
19.09. - 26.09.2018 8 dní od 0,- Kč 26.09. - 03.10.2018 8 dní od 0,- Kč
03.10. - 10.10.2018 8 dní od 0,- Kč 10.10. - 17.10.2018 8 dní od 0,- Kč
17.10. - 24.10.2018 8 dní od 0,- Kč 24.10. - 31.10.2018 8 dní od 0,- Kč
31.10. - 07.11.2018 8 dní od 0,- Kč 07.11. - 14.11.2018 8 dní od 0,- Kč
14.11. - 21.11.2018 8 dní od 0,- Kč 21.11. - 28.11.2018 8 dní od 0,- Kč
28.11. - 05.12.2018 8 dní od 0,- Kč 05.12. - 12.12.2018 8 dní od 0,- Kč
12.12. - 19.12.2018 8 dní od 0,- Kč      

1. den: PRAHA - LIMA
Let do Limy.
I když cesta na jihoamerický kontinent v 21. století v porovnání s útrapami, které museli snášet mořeplavci v 16. století, a délkou plavby, výrazně zrychlila, stále zabere několik hodin na palubě letadla.
Po příletu do Limy vás na letišti vyzvedne řidič a dopraví do hotelu, kde se ubytujete.Odpoledne Vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě. 
2. den: LIMA
Po snídani vás čeká dopolední výlet k archeologickému nalezišti a pavnosti Pachacamac, které je vzdáleno asi 30 km jižně od Limy.
Tento podivuhodný komplex ve svých prostorách skýtá mnoho krásných budov, chrámů tvaru pyramid, nástěnných fresek, tedy toho co se z nich zachovalo, a zdí a dalších ruin. Místo kdysi dávno bývalo především náboženským centrem původních Peruánců a poutním místem, které ve své době přivítalo tisíce lidí z celé země.
Odpoledne navštívíte muzeum Larco, kde je soustředěna nesmírná pokladnice artefaktů z více než 5 000 let staré historie. Zde zjistíte, že Peru nejsou pouze Inkové, ale celá řada dalších zajímavých kultur. Po prohlídce vás čeká příjemná chvilka v tradiční taverně se sklenkou pisca a nakonec po západu slunce představení magické vodní fontány. Návrat do hotelu a přenocování.
 
3. den: LIMA - CUSCO
Dnešním dnem vstoupíte do světa Inků. Pokud doposud hráli hlavní roli Španělé, teď vás bude mnohem více zajímat historie poslední samostatné říše na území Jižní Ameriky. Po snídani vás vyzvedne řidič, odjedete na letiště a přeletíte nad vrcholky And do Cusca. Setkání na letišti s průvodcem a následný transfer do Vašeho hotelu.
Odpoledne se vydáte na prohlídku města. Doslova na každém kroku Vás bude čekat střípek historie. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Prohlédnete si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas , Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíte katedrálou.
Francisco Pizarro dobyl Cusco 15. listopadu 1533. Je jasné, že se v Cuscu 15. listopad nijak neslaví. Španělé Cuzco zničili, vyplenili a ponížili. Jak krásné asi bylo, se můžeme jen dohadovat, protože i teď jeho kouzlo bere dech. Cusco dodnes budí obdiv zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. Zkusíte si dát do souvislostí dějiny dobytí Peru, dějiny Evropy a dějiny Incké říše? Všechny se totiž střetly právě zde a nebyla to žádná romantická telenovela. 
4. den: CUSCO
Dnešní dopoledne bude směs klasického a exklusivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne volný čas na individuální poznávání Cuzca nebo oblíbené aktivity jako lekce vaření, výlet na koních, čtyřkolkách atd. 
5. den: CUSCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do posvátného údolí začnete v Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní vám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem. Na trhu v Pisacu najdete mnoho dobrých klasických výrobků, kavárny, hospůdky, prostě místo, kde se dá dobře trávit volný čas. Odpoledne vás čeká prohlídka samotného Pisacu a následně museum Inkariy, kde se bude také podávat oběd, a poté opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit. Ubytování v hotelu v srdci Posvátného údolí. 
6. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování v hotelu v Aqua Calientes, které leží pod Machu Picchu.
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. 
7. den: MACHU PICCHU - CUSCO
Dopoledne volný program.
Možnost vypravit se na horu Huyana Picchu nebo Machu Picchu Mountain, které obklopují samotnou citadelu a odkud se vám naskytne úchvatný výhled nejen na tento ztracený klenot ale rozsáhlé okolí - horské hřebeny a hluboká údolí.
Pozn: o vstupní povolení je nutné požádat s dostatečným předstihem, ideálně při objednání celého zájezdu.
Více o Machu Picchu a M.P. Mountain si můžete přečíst v našem článku publikovaném na ZDE

Odpoledne odjezd vlakem zpět do Cusca a ubytování v hotelu. 
8. den: CUSCO - LIMA - PRAHA
Dnes se s Peru rozloučíte. Čeká vás transfer na letiště a odlet do Limy a dále do Prahy.
Přílet +1 den. 
Před a po zájezdu
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Peru a Bolívii naopak prodloužit).
Program začíná první den odpolední prohlídkou Limy. V případe večerního příletu, budou vás druhý den čekat dvě prohlídky - dopolední a a odpolední. Poslední den programu je návrat do Limy. Čas letu lze, po vzájemné dohodě zvolit tak, aby korespondoval s vaším odletem z Peru domů, případně odletem do další destinace. I tyto služby vám na požádání rádi zajistíme.

Pro inspiraci neváhejte navštívit náš blog JEDUDOPERU.COM, kde se dočtete mnoho zajímavých informací. 
Prodloužení: AMAZONIE
Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.
V naší nabídce máme mnoho tématických pobytu, kvalitních lodží a výletů. Pro ideální pobyt v Amazonii, tak aby splnil Vaše očekávání, je nejlepší osobní konzultace. Namátkou Vám předkládáme dvě varianty:

1./ ECOAMAZONIA LODGE TAMBOPATA: 3 DNY a 2 NOCI
1. den: Po snídani Vás čeká transfer na letiště. Odlet do Puerto Maldonado. Po příletu Vás vyzvedne průvodce a čeká Vás krátká autobusová prohlídka města.
Následně se přesunete do Puerto Capitanía, kde se nalodíte na motorizovanou loď a po řece Madre de Dios River se vydáte k Vaší lodži. Během cesty budete mít příležitost poznávat fascinující prostředí Amazonského pralesa a povodí řeky. Po příjezdu se ubytujete v lodži Ecoamazonia, kde Vás bude čekat i oběd. Po obědě se vydáte na první výlet po naučné stezce k malému jezeru Caimán Cocha, kde žijí malí krokodýli (Kajman černý - Melanosuchus Niger a Kajman středoamerický - Caiman Crocodilus). Po návratu zpět do lodže Vás čeká večeře a volný program.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Ráno Vás probudí ptačí zpěv. Po snídani se vydáte za dalším amazonským dobrodružstvím.
Čeká Vás trasa do hloubi pralesa, lřes několik mostů, řek a údolí. Během cesty poznáte jak divokou floru, tak i při troše štěstí zahlednete nějaká divoká zvířata. Cílem Vaší cesty bude nádherné jezero Apu Victor s křišťálově čistou vodou. Následně se vydáte na rozhlednu, která Vám poskytne panoramatickou vyhlídku na jezero, s možností pozorovat papoušky, makaky, tukany, volavky a jiná zvířata včetně krokodýlů nebo želv. Za několik hodin se opět vrátíte do lodže na oběd.
Odpoledne Vás čeká další výlet, tentokrát na Monkey Island - Opičí ostrov, kde budete moci pozorovat v přirozeném prostředí mnoho druhů opic jako Maquisapas (chápany), Capuchins (kapucíny), Small Lion (lvíčci), atd. nebo lenochody a mnoho druhů ptáků.
Návrat zpět do lodže na večeři a přenocování.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Ráno Vás čeká snídaně a následně návrat zpět do Puerto Maldonado.
Odlet zpět do Limy nebo Cusca.
Stravování: snídaně

2./ REFUGIO AMAZONAS: 4 DNY a 3 NOCI
1. den: Po snídani vás vyzvedne řidič a odveze na letiště, následuje 55 min let do Amazonie. Na letišti Vás přivítá lokální zástupce hotel a nejprve odveze do centra města, kde si v zázemí jejich pobočky budete moci ponechat, či přebalit věci, které budete potřebovat v následujících několika dnech. Ostatní, nepotřebné věci si budete moci nechat v bezpečné úschově zde. Díky tomu mohou být lodě, které vás dopraví do amazonské džungle bezpečné a lehké. Následně Vás dopravíme do přístavu, kde nasednete na loď, se kterou se vydáte na 2,5 hod plavbu do stále hustější amazonské džungle, do lodže REFUGIO AMAZONAS, v přírodní rezervaci TAMBOPATA, která se rozléhá na 1,3 mil hektarech. Po příjezdu vás čeká oběd a seznámení se s chodem lodže, výlety apod.
V podvečer vás čeká první (noční) výlet: Hledání kajmanů.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Po snídani se vydáte na výlet na kánoi nebo katamaránu k jezeru Oxbow, kde budete moci pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Žijí zde ptáci Hoacin, Kamiš růžkatý, kajmani, nebo také makakové. Následně se vydáte na vyhlídku v korunách stromů, která Vám ukáže Amazonský deštný les ze zcela jiné perspektivy, s možností zahlédnout například tukany nebo dravce. Po obědě se vydáte na malou farmu vedenou charizmatickým Donem Manuelem, který pěstuje typické amazonské plodiny. Poté se projdete naučnou botanickou stezkou, kde se dozvíte mnohé o různých rostlinách vč. těch léčivých, stromech, např. Ajo-Sacha, Yuca de Venado, Uňa de Gato, Charco-Sacha, Pra-Para atd.
Po večeři vás čeká nauční program o amazonském pralese.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Dnes dopoledne se vydáte na plavbu lodí (asi 15 min) a tůru (asi 1 hod) k shromaždišti papoušků, tzv. Parrot Clay Lick, na erodovaných březích řeky. Nacházejí se zde mnohé druhy jako Aratinga tmavohlavý, Tirika kobaltový, Amazona ochrocephala, Amazónek černouchý atd. Po obědě se vydáte na výlet pralesem po prastaré stezce, kde se nacházejí stromy s para a jinými ořechy, které sběrači, místní indiáni, sbírají již po desítky, možná i stovky let. Po večeři se vydáte za nočními savci, ačkoliv je těžko je spatřit, není to nemožné, zajimavým „úlovkem“ ale budoou rozmanité amazonské žáby a žabičky.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

4. den: Dopoledne vás čeká rozloučení s Amazonii, návrat do Puerto Maldonado, vyzvednutí si uschovaných věcí a odlet do Limy.
Stravování: snídaně

Pozn: jednosměrná letenka Lima - Puerto Maldonado n. Cusco - Puerto Maldonado, cena od 4500 Kč/os. 
Prodloužení: OKRUH BOLÍVIÍ - OD SEVERU K JIHU
Vaše cesta nemusí končit v Peru, vydejte se na Okruh Bolívií - od severu k jihu, který s tímto programem lze jednoduše kombinovat. Stačí přidat letenku do La Paz (+3000,-) nebo cestu autobusem přes Puno (kolem jezera Titicaca). Více informací naleznete přímo v zájezdu zde
Prodloužení: pobyt v Karibiku: ostrov Aruba
Využijte skvělou možnost odpočinout si po náročném poznávacím programu v Karibiku, na nádherném ostrově Aruba.
Připravili jsme pro vás dva balíčky na 5 nocí, které si ale můžete upravit, pokud si budete přát např. delší/kratší pobyt, jiný hotel a pod.
3* hotel Tropicana Aruba Resort & Casino se snídaní
4* Amsterdam Manor Beach Resort, se snídaní
Ceny zahrnují letenku z Limy na Arubu, transfer a ubytování. 


Objednáváte termín: 22.08.2018-29.08.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2* (56 690,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2-3* (57 290,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3* (59 280,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3-4* (64 230,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4* (69 335,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4-5* (84 830,- Kč)   
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 5* (94 290,- Kč)   
Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 3D/2N), cena za os. od: (7 800,- Kč)   
Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 4D/3N), cena za os. od:  (10 090,- Kč)   
Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 3D/2N), cena za os. od: (15 350,- Kč)   
Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 4D/3N), cena za os. od: (22 260,- Kč)   
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od (21 600,- Kč)   
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od (32 700,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz