Pobytové i poznávací ZÁJEZDY -Sopka.cz - Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose


banner





Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose


ČÍSLO ZÁJEZDU: 1980257


Země Nový Zéland
Typ zájezdu Poznávací
Podtyp zájezdu za přírodou, za sluncem, za mořem
Nástupní země Česká republika
Nástupní místo Praha
Začátek zájezdu 18.10.2018
Konec zájezdu 03.11.2018
Počet nocí 13
Průvodce Není nutný
Typ dopravy pravidelná letecká linka 
Strava Beze stravy
  Tisk stránky Tisknout
* zpáteční letenka Praha - Christchurch / Christchurch - Praha v optimální knihovací třídě
* veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
* ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 2-3* hotelech a motelech
* pronájem vozu na cely pobyt: typ Toyota Corolla apod.
* zákonné pojištění CK
* základní pojištění vozu


* pohonné hmoty pro vůz
* vratný deposit autopůjčovně (platba kreditní kartou)
* stravování (lze za příplatek)
* odletovou taxu 25 NZD/os
* základní cestovní zdravotní pojištění: 590 Kč/os
* připojištění storna zájezdu
* fakultativní výlety


Individuální cesta po Novém Zélandu - poznejte i Vy jedinečnou a unikátní přírodu, ale také maorské tradice a historii.

* vyšší kategorie hotelů až po luxusní 5* lodge
* fakultativní výlety např. plavbu po Milford Sound, výlet do Abel Tasman, vstupní povolení na některy z Great Walks atd.





Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji 66 290,- Kč    

18.10. - 03.11.2018 17 dní od 66 290,- Kč 25.10. - 10.11.2018 17 dní od 66 290,- Kč
01.11. - 17.11.2018 17 dní od 66 290,- Kč 08.11. - 24.11.2018 17 dní od 66 290,- Kč
15.11. - 01.12.2018 17 dní od 66 290,- Kč 22.11. - 08.12.2018 17 dní od 66 290,- Kč
29.11. - 15.12.2018 17 dní od 66 290,- Kč      

1. den ODLET
Odlet z Prahy do novozelandského Christchurch. 
3. den: CHRISTCHURCH
Přílet do Christchurch. Vyzvednutí vozu a odjezd do hotelu.
Ubytování.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!  
  Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved Nový Zéland Přílet do Christchurch. Vyzved
4. den: CHRISTCHRUCH > DUNEDIN
Odjezd jižním směrem, podél pacifického pobřeží, přes Cantenburské pláně, údolími řek Rakaia a Rangititata a pověstními Moeraki Boulders, město Oamaru až do Dunedin.
Zde navštivte např. poloostrov Otago s jeho unikátní divokou přírodou. Nachází se zde hnízdiště vzácných albatrosů královských a tučňáků žlutookých. Mimo jiné navštivte i jediný novozélandský hrad Larnach, od kterého se vám naskytne nádherný výhled na okolní krajinu.  
  Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa Nový Zéland Odjezd jižním směrem, podél pa
5. den: DUNEDIN > TE ANAU
Dnešní cesta Vás povede do Te Anau, brány do Národního parku Fiorland. NP Fiorland je největší novozélandský národní park zapsaný v UNESCO je jedním ze symbolů země, domovem spousty vzácných rostlinných i živočišných druhů, dosud ne zcela probádanou lokalitou a místem s pohnutou maorskou i přistěhovaleckou historií.

Maorská legenda praví, že Fiordland byl vytvořen když velký bůh Tu-to-Rakiwhanoa vytesával sekyrou drsné strže jižních fjordů kolem Preservation Bay a Dusky Sound, ponechávaje ostrovy Resolution a Secretary na kterých stály jeho nohy. Jeho technika vysekávání se postupně k severu lepšila. Tam jeho mistrovství vyvrcholilo tvorbou Milford Soundu (Piopiotahi). 
  Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te Nový Zéland Dnešní cesta Vás povede do Te
6. den: TE ANAU > QUEENSTOWN
Fakultativně: nezapomenutelná plavba lodí (2,5 hod.) po Milford Sound - po poklidných vodách jezera mezi skalními útesy, vodopády a deštnými lesy.
Možnost zajištění i 2 denní plavby s přenocováním na lodi.


Odpoledne pokračujte do Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na majestátní hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit. 
  Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná Nový Zéland Fakultativně: nezapomenutelná
7. den: QUEENSTOWN
Volný den, který rozhodně vyplňte některou z úchvatných atrakcí, které Queenstown nabízí, zejména pak JETBoat- tryskové čluny.

Fakultativně:
DART RIVER SAFARIS - WILDERNESS SAFARI
Celkem včetně cesty 6 hod. Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného Vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů. 
  Nový Zéland Volný den, který rozhodně vypl Nový Zéland Volný den, který rozhodně vypl Nový Zéland Volný den, který rozhodně vypl Nový Zéland Volný den, který rozhodně vypl Nový Zéland Volný den, který rozhodně vypl
8. den: QUEENSTOWN > WANAKA
Přejezd do Wanaka.
Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na rýžoviště.

Fakultativně odpolední program:
Odpoledne Vás dnes zde čeká Wilkin River Jets - Siberia Wilderness Adventure. Během cca 4 hodin Vás čeká cca 20 min let helikopterou do NP Mt. Aspring s úchvatnými pohledy na jedno z nejkrásnějších pohoří na jižní polokouli. Pak přistanete v údolí Siberia Valley, kde se vydáte na cca 3 hodinový trek unikátní, neporušenou přírodou, divokými řekami až do odlehlého údolí Wilkin Valley. Na jeho konci pak zažijete opravdovou divokou jízdu tryskovými čluny, tak jak se snad provozuje jen na Novém Zélandu. 
  Nový Zéland Přejezd do Wanaka.
Wanaka a s Nový Zéland Přejezd do Wanaka.
Wanaka a s
9. den: WANAKA > FRANZ JOSEF (FOX GLACIER)
Dnešní cesta: pokračujte kolem alpských jezera Hawea a Wanaka, přes alpský přechod Haast Pass, a deštný prales na západním pobřeží. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Monro Beach. Konec cesty se nachází v N.P. Westland, který paří k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z.
Přejezd do Franz Josef.
Vydejte se na výlet k ledovci Franz Josef nebo Fox v NP Westland. Tyto ledovce patří k nejdostupnějším na světě a jsou největším lákadlem v celé této oblasti.

FRANZ JOSEF: Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část puze ve výšce 250m nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook.
 
  Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem Nový Zéland Dnešní cesta: pokračujte kolem
10. den: FRANZ JOSEF (FOX GLACIER) > PUNAKAIKI (GREYMOUTH , HOKITIKA)
Přejezd na sever do Nelsonu.
Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci" a u NP Paparoa, kde jsou zase velmi oblíbené výlety na raftu.  
  Nový Zéland Přejezd na sever do Nelsonu.
 Nový Zéland Přejezd na sever do Nelsonu.
11. den: PUNAKAIKI - ABEL TASMAN
Přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží až do Nelsonu, bráně do N.P. Abel Tasman. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay. 
12. den: VÝLET DO ABEL TASMAN NATIONAL PARK
Fakultativně:
Dnes navštivte Národní park Abel Tasman. Z Kaiteriteri se dejte vodním taxi do Národního parku. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.
Abel Tasman National Park byl založen roku 1942 a se svou rozlohou 22.530 hektarů je nejmenším národním parkem Nového Zélandu. Abel Tasman, jak se zkráceně nazývá, je známý hlavně díky svým zlatavým plážím, krásnými výhledy na modravé moře, několika vnitrozemním trackům a hlavně díky pobřežní cestě Abel Tasman Coast Track, který se řadí mezi Great Walk.

Fakultativně zajištění dopravy do parku, vstupu, nebo i výletů s průvdcem, na kajacích, nebo v kombinaci s katamaraném nebo i helikoptérou. 
  Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte Nový Zéland Fakultativně:
Dnes navštivte
13. den. ABEL TASMAN - BLENHEIM
Dnes se vydejte po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds do města Blenheim, o kterém se dá bez nadsázky říci, že se jedná vinařskou Mekku Nového Zélandu.

Fakultativně: možnost komentované prohlídky vybraného vinařství vč. ochutnávky a oběda.
 
  Nový Zéland Dnes se vydejte po scénické Qu
14. den: BLENHEIM - KAIKOURA
Příjezd na východní pobřeží Jižního ostrova do městečka Kaikoura, proslaveného pozorování velryb a plavání s lachtany.

Fakultativně: výlet za velrybami nebo plavání s lachtany. 
  Nový Zéland Příjezd na východní pobřeží Ji Nový Zéland Příjezd na východní pobřeží Ji Nový Zéland Příjezd na východní pobřeží Ji
15. den: KAIKOURA - CHRISTCHURCH
Odjezd do Christchurch, cestou se ale určitě zastavte v Hanmer Spring, kde jsou vyhlášené termální lázně. 
  Nový Zéland Odjezd do Christchurch, cestou
16. den: ODLET
Vrácení vozu na letišti a odlet zpět do Prahy. 
17. den
Přílet zpět do Prahy 


Objednáváte termín: 18.10.2018-03.11.2018 změnit
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
Email:
*Počet:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (66 290,- Kč)   
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.


Co se stane po odeslání?
Co se stane s údaji, které zde vyplním?
Další informace?

Prodej Zájezdů a hotelů
Po-Pá 9:00 - 17:00
Tel / fax: 257 941 306, 257 941 300
ICQ:237 299 692
prodej@sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy






Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz